Wrzesień – pierwszy miesiąc nauki w nowym roku szkolnym. Dla pierwszych klas to nowa droga do szkoły, koledzy, nauczyciele, nowa klasa oraz nowe wymagania - nowy etap w ich życiu. To także często nowe plany, marzenia, ale też obawy i niepewność.
Aby było łatwiej zaaklimatyzować się, co roku organizujemy dla uczniów zajęcia integracyjne. Jak sama nazwa mówi, polegają one na ,,tworzeniu całości z części”, scalaniu grupy rówieśniczej. Młodzież uczy się wzajemnej współpracy.
Warsztaty są doskonałą okazją do bliższego poznania się z innej perspektywy. Podczas tych zajęć można przełamać swoją nieśmiałość, zaprezentować siebie, swoje cechy charakteru, poczuć się pewnie w nowej grupie rówieśniczej. Jest to okazja do rozpoczęcia wspólnego współdziałania i wzajemnej współpracy.
W naszym EKONOMIKU działo się wiele!!!
Dzień 04.09.2018 r. był pełen wrażeń!
Klasy II i III rozgrywały mecze: dziewczęta w piłkę siatkową, chłopcy w piłkę nożną. Reklama Kontra Ekonomia, chodziło jednak bardziej o zabawę niż rywalizację. J Po zakończonych meczach drużyny uczestniczyły w konkursie rzutów osobistych do kosza (dziewczęta) i konkursie rzutów karnych.
W tym samym czasie klasy pierwsze uczestniczyły w różnych zajęciach:
- w warsztatach integracyjnych z pedagogiem szkolnym,
- razem z wychowawcą układały wierszyk wakacyjny – mistrzem konceptu i dowcipu okazała się klasa I B! BRAWO!
- sprawdzały się w sztuce plastycznej – na brystolu z mąki układały obrazek przedstawiający dowolną dyscyplinę sportową – I
miejsce zdobyła klasa I C! BRAWO!
- brały udział w konkursach sportowych (m.in.: rzuty osobiste do kosza, kółko i krzyżyk - hula hop, wyścig łańcuchów,
konkurs przejścia po ławeczkach) – zwyciężyła klasa I C! BRAWO!
Pomysł okazał się trafiony, uczniowie bawili się świetnie!!! Musieli wykazać się sprawnością, taktyką, myśleniem oraz umiejętnością planowania swoich poczynań. Wszyscy czuliśmy adrenalinę, w ferworze zabawy i zdrowej rywalizacji mogliśmy przeżywać frajdę i integrować się z grupą!!!
W dniu 05.09.2018 r. klasy: I, II i III wybrały się na wycieczkę integracyjną do Powsina. Połączył nas wspólny spacer kabackim traktem, a później OGNISKO. Specjalnie dla klas I zorganizowano jeszcze grę w kręgle. Zabawa była przednia! J
Z kolei 06.09.2018 r. wszystkie klasy w Galerii Mokotów obejrzały film „Dywizjon 303”.
Śmiało można powiedzieć, że integracja była udana, a czas poświęcony na te zajęcia w pełni wykorzystany.

Integracja ...
Integracja 2018