Ale to juz było...

ROK SZKOLNY 2014/2015

ROK SZKOLNY 2013/2014

ROK SZKOLNY 2012/2013

ROK SZKOLNY 2011/2012

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO - pełne radości i uśmiechu.       Wakacyjna moda, nastrój i temperatura.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła  się na sali gimnastycznej 29.06.2012r. o godzinie 10.00. Fotoreportaż  pokazuje jak wspaniały był to czas. Panowała atmosfera powagi - w oficjalnych momentach, ale przede wszystkim dominowała radość i satysfakcja z nadejścia końca długiego roku szkolnego. Wszyscy promienieli, jedni z powodu nagród i wyróżnień, inni na myśl o bliskich wakacjach. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Grzęda Łukasz 2a, Cybulska Aneta 3c, Bąk Rafał 3c, Kłos Monika 2d, Sołtyk Rafał 2d, Kwaśna Karolina 2c, Gałecka Agnieszka 2a, Borkowska Anita 2a. Wielu uczniów odebrało nagrody za osiągnięcia w olimpiadach i konkursach. Tytuł "Sportowca Roku 2012" przypadł Tomaszowi Kwiatkowskiemu z klasy 1t, nagroda Warsa i Sawy "Talent 2012" - Rafałowi Bąkowi, wyróżnienie w tej kategorii - Darii Bielkiewicz z klasy 3c. Przyznano ponad 30 stypendiów za bardzo dobre wyniki nauce i 1 sportowe. Dumy ze swoich wychowanków nie kryło także Grono Pedagogiczne i zebrani Rodzice. Za cały rok wspólnej, ciężkiej pracy podziękowała pani Dyrektor Ewa Bielecka. Do zobaczenia.
Zapraszamy po wakacjach. Spędzajcie je bezpiecznie i tak radośnie, jak w poniższym fotoreportażu, którego autorem jest  Jakub Burakowski z klasy 3t. KK

 

TURNIEJ SIATKÓWKI MĘŻCZYZN O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

22 czerwca odbył się Turniej Siatkówki Mężczyzn o Puchar Dyrektora Szkoły. Do rywalizacji stanęły dwie drużyny: połączone reprezentacje klas pierwszych oraz drugich i trzecich. Mecz trwał 4 sety. Zakończył się zwycięstwem pierwszaków 3:1. Walka była zacięta, ale tylko do 2 seta, po którym był remis (25:23, 20:25). Wydawało się, że pierwszaki tracą siłę. Kolejne sety jednak tego nie potwierdziły. Zwycięstwa do 18 i 17 w kolejnych setach przypieczętowały ich końcowe zwycięstwo. Drużyna zwycięska grała w składzie: D.Barciński, J.Plebanek, M.Waryło, Ł.Derda -1c, T.Kwiatkowski, A.Mazur - 1t. Pokonani: S.Sak, Ł.Andrelczyk - 2a, K.Plewka - 2d, W.Dębowski, K.Leśniczuk, B.Wiśniewski - 3t, E.Gołębiewski - 3c.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą rywalizację, zwycięzcom gratulujemy pucharu !

 

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O SPORCIE

W czerwcowym konkursie wzięli udział panowie z klas I - III. Na 32 testowe pytania najlepiej odpowiedział, uzyskując 104 pkt Rafał Bąk z klasy 3c. Drugi wynik osiągnął Emil Gołębiewski - 101 pkt 3c, trzeci - Sebastian Sak i Łukasz Andrelczyk 100 pkt.  - obydwaj z klasy 2a.
Najlepsze wyniki w pozostałych klasach osiągnęli:
Jakub Plebanek 95,5 pkt - 1c
Rafał Sołtyk i Jakub Ziomek 95 pkt - 2d
Jasiński Piotr i Gładki Patryk 93 pkt - 2c
Adrian Mazur 86,5 pkt 1t
Gratulacje dla najlepszych !!!

SZKOLNY KONKURS RECYTACJI POEZJI W JĘZYKU POLSKIM I JĘZYKACH OBCYCH

Przedstawiamy fotoreportaż Jakuba Burakowskiego (3t)  z konkursu recytatorskiego, który odbył się w naszej szkole 6 czerwca 2012r. Szacowne Jury pod przewodnictwem pani Dyrektor Ewy Bieleckiej przyznało następujące miejsca w trzech kategoriach:

  Poezja polska Poezja rosyjska Poezja angielska
1 miejsce Rafał Bąk 3c Edyta Woźna 2c Aneta Cybulska 3c
2 miejsce Weronika Mikita 3c Anita Borkowska 2a Małgorzata Niedolistek 2a
3 miejsce Anita Borkowska 2a Agnieszka Gałecka 2a  
W konkursie usłyszeliśmy ponadto: Kingę Domańską 2a, Sebastiana Lewandowskiego 2a, Ninę Warzyńską 2c, Lidię Wojciechowską 2c.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok. KK

 

MAMY MISTRZA MOKOTOWA W LEKKIEJ ATLETYCE

23 maja 2012r. odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w lekkiej atletyce. Tomasz Kwiatkowski z klasy 1t skoczył prawie 6 metrów i pozostawił konkurentów za swoimi plecami - został Mistrzem Mokotowa w skoku w dal. Walka na skoczni trwała do ostatniej serii. Tomek musiał przy każdym skoku poprawiać swój wynik, by nie oddać prowadzenia w konkursie. Sił i koncentracji do końca konkursu Tomkowi jednak nie zabrakło. Gratulujemy mu wielkiego sukcesu, bo wygrał z bardziej doświadczonymi i starszymi kolegami. Brawo.                                                          K.K.

 

PARADA SCHUMANA

 Europejczykom nie straszny deszcz i wiatr.

Jak co roku 12 maja  uczniowie ZS Nr 3 wraz z nauczycielem geografii wzięli udział w Paradzie Schumana.

Tak jak i inni uczestnicy wiecu razem głośno wołaliśmy „Halo, tu Europa” przypominając, że Europa pomimo różnych problemów istnieje nadal i ma się całkiem dobrze. Jedyna na świecie Parada Schumana ruszyła w samo południe spod Kościoła św. Anny i przeszła ulicami: Królewską, Moliera, przez Plac Teatralny, aby powrócić na Krakowskie Przedmieście.

Wszyscy uczestnicy bawili się wyśmienicie. Czekamy na spotkanie w następnym roku.

Do zobaczenia już w większej Europie !!!

 

WYNIKI KONKURSÓW EKOLOGICZNYCH

Uczniowie naszej szkoły: Agnieszka Gałecka i Rafał Sołtyk otrzymali  dyplomy za bardzo dobre wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKO-PLANETA.

Wyróżnienie w półfinale konkursu wiedzy XIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno - Środowiskowego "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" pod hasłem "przez ocean czasu..." otrzymała Anita Borkowska.

 

POŻEGNANIE TEGOROCZNYCH MATURZYSTÓW

27 kwietnia pożegnaliśmy klasy maturalne. Uroczystość rozpoczęło przekazanie sztandaru szkoły młodszym kolegom. Następnie ciepłe słowa pożegnania skierowała do absolwentów Pani Dyrektor - Ewa Bielecka. Z kolei Małgorzata Fudecka z klasy 4c serdecznie podziękowała za 4 lata nauczania i wychowywania. Rafał Bąk - przedstawiciel trzecioklasistów życzył powodzenia na maturze. Było wzruszająco. Nie obeszło się bez nagród, wyróżnień i podziękowań. Aż pięć uczennic z klasy 4c odebrało z rąk Pani Dyrektor świadectwa z wyróżnieniem: Małgorzata Fudecka, Karolina Kacprzak, Katarzyna Bogusz, Renata Gałecka i Marzena Krzyczkowska.  Czternastu uczniów odbierze w czerwcu stypendia naukowe. Katarzyna Ząbek, Marzena Krzyczkowska, Patrycja Rakowska i Kamil Ruciński odebrali nagrody "Talent 2012". Przez wszystkie lata nauki dostarczali nam wzruszeń, radości i wielu powodów do satysfakcji. Całość oficjalnego zakończenia zamknął wspaniały program artystyczny. Wystąpiły nasze szkolne "gwiazdy" i znowu było radośnie. W końcu polały się łzy - jak to przy pożegnaniach bywa. Pozostały jeszcze spotkania z nauczycielami i wychowawcami w salach.                                                                  K.K.

Drodzy maturzyści - nie zapominajcie o swojej szkole. Życzymy Wam powodzenia na egzaminach maturalnych i na następnych etapach Waszego życia. Pamiętajcie też, że:

"Przyszłość to trud
Nie zejdzie ona z nieba
przez żaden cud,
lecz zdobyć ją trzeba"

Maria Konopnicka                    

 

WYCIECZKA KLASY 2T NA STARE MIASTO W WARSZAWIE

23 kwietnia 2012 roku klasa 2t udała się na wycieczkę krajoznawczo-dydaktyczną  na Stare Miasto w Warszawie. Każdy uczestnik musiał najpierw przygotować najciekawsze  informacje na temat wybranego zabytku, a następnie  dokonać prezentacji historycznych obiektów Starego Miasta w języku polskim i angielskim. Dzięki takim praktycznym zajęciom uczniowie uczyli się, w jaki sposób należy poprawnie omawiać atrakcje turystyczne i jak należy zainteresować odbiorców.

 

XII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU GEOLOGICZNEGO

 W tegorocznej XII edycji ogólnopolskiego Konkursu geologicznego NASZA ZIEMIA jednym z laureatów w kategorii szkół ponadgimnazjalnych jest Anita Borkowska Zespół Szkół nr 3 w Warszawie.

Uroczystość  półfinałowa odbędzie się w Warszawie w dniu 9 maja 2012.

Serdecznie gratulujemy i powodzenia w dalszej części !!!!!!!!!!!!!!!!

 

XX MIĘDZYNARODOWE TARGI TURYSTYCZNE

20 kwietnia 2012 roku klasa 3t wzięła udział w XX Międzynarodowych Targach Turystycznych. Uczniowie zapoznali się z ofertami wakacyjnymi, a także chętnie zadawali pytania przedstawicielom handlowym na temat niektórych ofert.  Targi podzielone były na dwie grupy wystawców: krajowych i zagranicznych, najciekawsze stoisko miał kraj partnerski - Egipt. Oczywiście specjalne stoisko nastawione na Euro 2012 miała Warszawa, gdzie wszystko kręciło się wokół piłki. Czekamy z niecierpliwością na następne Targi – uczniowie klasy 3t wraz z nauczycielem geografii.

 

GIMNAZJALNY  I SZKOLNY  TURNIEJ W SCRABBLE

18 kwietnia 2012 r. odbyły się w naszej szkole V Otwarte Mistrzostwa Mokotowa Gimnazjów  w Scrabble.

Gościliśmy u siebie 10 dwuosobowych zespołów. Wystawiły je gimnazja nr: 4, 15, 37, 39 i 92 reprezentujące  trzy dzielnice: Mokotów, Śródmieście i Ursynów.
Wyniki gimnazjalne:
Im    - Gimn. Nr 92: Kacper Klibisz, Wojciech Musiatowicz
IIm   - Gimn. Nr 39: Michał Sołtykiewicz, Krystian szczepaniak
IIIm  - Gimn. Nr 15: Maciej Dobosz, Piotr Patecki
IVm  - Gimn. Nr 39: Jakub Mroziński, Marek Józefowski

Równocześnie odbył się Szkolny Turniej o Mistrzostwo Zespołu Nr 3 w Scrabble.

Każda klasa wystawiła dwuosobową drużynę. Podajemy ich składy:

1c - Jakub Plebanek i Kamil Cywka   2a - Oskar Kawiński i Daniel Sajewicz   3a - Marek Oklej i Piotr Ryś  1t - Beata Nowak i Magdalena Gaszak  2c - Paweł Smakoszewski i Patryk Kozanka   3c - Adrian Malka i Mateusz Kozak   2d - Oskar Zelazko i Cyprian Przygoda  3t - Jakub Burakowski i Michał Ochnio   2t - Klaudia Polkowska i Dominika Szagdaj  4c - Edyta Wysocka i Paulina Ruszczak  4th - Karolina Bukat i Kamil Ruciński.

Wyniki szkolne:
Zwyciężyła drużyna z klasy 4th. Miejsca kolejne to: II - 4c, III - 2t, IV - 1c, V - 1t, VI - 2d, VII - 3a, VIII - 3c.
Wszyscy rywalizowali w duchu fair play. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę. Głównym sponsorem turnieju był oficjalny dystrybutor gry scrabble na Polskę - firma Mattel Poland. Paniom profesorkom: Beacie Grzegorczyk i Małgorzacie Plichcińskiej dziękujemy za zorganizowanie turnieju.

Uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok - do zobaczenia. K.K.

 

SZKOLNY TURNIEJ W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT

16 kwietnia odbył się turniej tenisa stołowego dziewcząt.

Podajemy jego wyniki:
I miejsce   - Marta Materzyńska 3a
II miejsce  - Dorota Kieszkowska 1t
III miejsce - Weronika Mikita  3c

Gratulujemy uczestniczkom.

RECYTATORSKIE "PEREŁKI" Z NASZEJ SZKOŁY

Z wielką satysfakcją informujemy brać szkolną o sukcesach naszych kolegów i koleżanek w międzyszkolnych konkursach poezji.

  • w II Zajączkowym Konkursie Recytatorskim (5.XII.2011r.) poświęconym poezji Czesława Miłosza Rafał Bąk - uczeń klasy IIIc "wyrecytował śpiewająco" I miejsce. Rafał zaprezentował wiersz "Kasia" przy samodzielnie skomponowanym  podkładzie muzycznym (gitara). W tym samym konkursie wzięły ponadto udział: Marzena Krzyczkowska  IVc, Marta Krzyczkowska  IIIc, Patrycja Rakowska IVth.  Fotoreportaż na stronie: http://www.zseil.edu.pl/rnowa/aktual/r_11_12/r29_11_12/r29_11_12.htm
  • w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem "Poeci polscy - patroni warszawskich ulic", który odbył się w murach Zespołu Szkół Nr 39 przy ulicy Bełskiej ponownie najpiękniej recytował Rafał Bąk - I miejsce. Tym razem wiersz Tetmajera - "Któż nam powróci". II miejsce zajęła Marzena Krzyczkowska wierszem Herberta "Przesłanie Pana Cogito".
    Wszystkim Naszym reprezentantom oraz Pani profesor Magdzie Lipińskiej gratulujemy i dziękujemy!                  K.K.
PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW DO CZĘSTOCHOWY

W nawiązaniu do wieloletniej tradycji szkoły tegoroczni maturzyści udali się 4 kwietnia z pielgrzymką na Jasną Górę do Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Za zorganizowanie wyjazdu i możliwość modlitwy w intencji powodzenia na maturze dziękujemy księdzu Arkadiuszowi.

 

MISTRZOSTWA SZKOŁY W BADMINTONIE MĘŻCZYZN

30 marca odbyły się Mistrzostwa szkoły w badmintonie mężczyzn. Wystartowało 12 zawodników z 5 klas. Zawody przebiegły sprawnie, wyłoniono najlepszych. Oto oni:

I miejsce Tomasz Leonhard 1c

II miejsce Patryk Oraczewski 2d

III miejsce Kamil Ruciński 4th

IV miejsce Tomasz Kwiatkowski 1t

na kolejnych pozycjach uplasowali się: Piotr Ryś 3a, Łukasz Derda 1c, Kamil Plewka 2d, Maciej Waryło 1c, Damian Barciński 1c, Artur Banasiak 2d, Jakub Plebanek 1c, Rafał Sołtyk 2d.   Dziękuję za rywalizację w duchu fair play i gratuluję sukcesów. KK

 

GODZINA DLA ZIEMI

Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, biorą udział w akcji Godzina dla Ziemi.

 

AKADEMIA SZTUK... - ARCHEOLOGIA, WSTĘP WOLNY

Akademia Sztuk…-ARCHEOLOGIA- nauka ścisła czy humanistyczna? – II edycja”

od  17 marca  do 15 grudnia 2012

Projekt „Akademia Sztuk … ARCHEOLOGIA- nauka ścisła czy humanistyczna?” jest cyklem weekendowych spotkań adresowanych do warszawskich gimnazjalistów i licealistów, którzy szukają propozycji zajęć pozaszkolnych rozwijających ich zainteresowania i chcą uzupełniać materiał szkolny z różnych dziedzin nauki. Jest realizowany przez Fundację ART  z Państwowym Muzeum Archeologicznym przy współfinansowaniu przez Miasto Stołeczne Warszawę Biuro Edukacji.

WSTĘP WOLNY, mile widziane zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Spotkania z młodzieżą rozpoczynać się będą o 11.00 i trawać będą do ok. 14.00

Czytaj dalej...

MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH

Dnia 8 marca, z inicjatywy Rafała Bąka ucznia klasy 3c, zorganizowano w naszej szkole turniej szachowy o mistrzostwo szkoły. Organizator i sędzia główny zarazem - Rafał, zadbał o wszystkie niezbędne akcesoria turniejowe. Były plansze, zegary, szachowy program obliczeniowy. Na turnieju obowiązywały profesjonalne zasady. Do rywalizacji przystąpiło ośmioro zawodników. Siedmiu panów i jedna kobieta. Walka toczyła się tylko na planszach, bo poza nimi panowała przyjazna i radosna atmosfera. Zwyciężył Rafał Bąk, na drugim miejscu ex aequo uplasowali się Tomasz Kwiatkowski z 1t i Emil Gołębiewski z 3c. Trzecie miejsce przypadło Marzenie Krzyczkowskiej z 4c, która z  wdziękiem i bez litości rozprawiała się ze swoimi przeciwnikami. Grali ponadto: Igor Chudzik 1c, Krzysztof Kaczkowski 1c, Damian Barciński 1c, Jakub Plebanek 1c. Na koniec turnieju Rafał rozegrał symultanę ze wszystkimi graczami odnosząc na każdej planszy zwycięstwo. Dziękuję Rafałowi i wszystkim uczestnikom za wspaniały turniej. Oto migawki z turnieju.                                                                                       K.K.

 

DYPLOM DLA SZKOŁY - SPRZĄTANIE ŚWIATA

Uczniowie naszej szkoły jak co roku aktywnie uczestniczyli w akcji sprzątania świata. Za swoją pracę otrzymali podziękowanie w formie dyplomu, który prezentujemy poniżej. Dziękujemy Wam.

 

WALENTYNKI 2012

We wtorek 14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki. Z tej okazji zostało zorganizowane przedstawienie walentynkowe. Szkolne koło teatralne, pod kierunkiem pani Magdaleny Lipińskiej, zaprezentowało jak radzono sobie z miłością w różnych epokach - od człowieka pierwotnego po czasy współczesne. Scenki były przeplatane piosenkami o miłości. Rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wiersz lub opowiadanie o tematyce związanej z dzisiejszym dniem. Pierwsze miejsce ex aequo otrzymały: Anita Borkowska z klasy 2a oraz Anna Krzyżanowska z klasy 2t. Drugie miejsce zajął Rafał Bąk z klasy 3c.                                                                                                 K.K.

 

MISTRZOSTWA SZKOŁY DWÓJEK SIATKARSKICH MĘŻCZYZN

17 lutego odbyły się Mistrzostwa Szkoły dwójek siatkarskich chłopaków. Wystartowało 5 par, z których każda chciała wygrać. Ostatecznie najlepsi okazali się Panowie: Rafał Bąk i Emil Gołębiewski z klasy IIIc. Tuż za nimi niespodzianka - "pierwszaki", tzn. Panowie Jakub Plebanek i Damian Barciński z klasy Ic. Na trzecim miejscu podium para z IIa: Sebastian Sak i Łukasz Andrelczyk. Gratulujemy wszystkim zawodnikom.                                                  K.K.

 

"GEOGRAFICZNE SPOTKANIA NA KRAKOWSKIM".

Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW

GEOGRAFICZNE SPOTKANIA NA KRAKOWSKIM

 

Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza uczniów i nauczycieli geografii na wykłady z cyklu: "GEOGRAFICZNE SPOTKANIA NA KRAKOWSKIM".

Wykłady będą odbywały się we wtorki w godz. 15.00-16.30 w sali 102 na WGSR UW.

14 II 2012 r.

BIRMA - ŚWIAT WOKÓŁ ZLOTEGO KAMIENIA – dr Marek Zgorzelski

20 III 2012 r.

CZŁOWIEK I ŚRODOWISKO: NATURALNE ZAGROŻENIA W STANACH ZJEDNOCZONYCH AMERYKI -
dr Dorota Rucińska

Studniówka 2012

Dnia 5 stycznia maturzyści Zespołu Szkół Nr 3 bawili się na balu studniówkowym w Hotelu Hrabskim. Uczniowie razem z nauczycielami rozpoczęli polonezem ten wyjątkowy wieczór. Następnie każda z klas: 3a, 4c i 4th zaprezentowała układ taneczny poloneza. Uczniowie przed północą wystąpili w przedstawieniu specjalnie przygotowanym na tę uroczystość. Wspaniała zabawa trwała do białego rana.

 

Wydarzenia kulturalne

Zapraszam do przeglądania Wydarzeń kulturalnych w zakładce Biblioteka na stronie internetowej szkoły.

 

Test Oxford Plus, Olimpiada z Języka Angielskiego

Dnia 28 października 2011 r. na terenie naszej szkoły miał miejsce Test Oxford Plus. Trzynastu uczniów wzięło udział
w eliminacjach. Test przebiegał na dwóch poziomach: po pierwszym i drugim roku nauki, po trzecim i czwartym roku nauki. Najwyższą ilość punktów, na poziomie klas po pierwszym i drugim roku nauki zdobyła Małgorzata Niedolistek
z klasy 2 a. Michał Ochnio zdobył największą liczbę punktów na poziomie po trzecim i czwartym roku nauki.

 

Dnia 5 października 2011 r. na terenie naszej szkoły odbył się pierwszy etap Olimpiady z Języka Angielskiego.
W eliminacjach wzięło udział trzech uczniów z różnych klas.

 

Konkursy i olimpiady ekonomiczne

Uczniowie naszej szkoły brali liczny udział w konkursach i olimpiadach dotyczących wiedzy ekonomicznej, organizowanych na terenie szkoły.

Dnia 9 listopada 2011 r.odbyły się eliminacje do Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. W olimpiadzie  wzięło udział 14 osób.

Dnia 10 października 2011 r.odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy o Finansach. Udział w olimpiadzie wzięło 6 osób.

Ogólnopolski Konkurs z zakresu rachunkowości - w dniu 8 grudnia2011 r. 12 osób z naszej szkoły wzięło udział w szkolnych eliminacjach do konkursu.

W Wielkim Teście Wiedzy Ekonomicznej udział wzięła Małgorzata Fudecka  z klasy 4 c.

 

Olimpiada Przedsiębiorczości

Dnia 2 grudnia 2011 r. w naszej szkole 25 osób wzięło udział w eliminacjach do jednej z największych olimpiad przedmiotowych w Polsce - Olimpiady Przedsiębiorczości. Na etapie szkolnym wyniki olimpiady kształtowały się następująco:

I miejsce - Małgorzata Fudecka z klasy 4c - 20,5 pkt.

II miejsce - Aleksandra Szymańska z klasy 4th - 18 pkt.

III miejsce - Natalia Oporska z klasy 3c - 15,5 pkt.

 

Jasełka szkolne 2011

Dnia 21. grudnia w naszej szkole, jak co roku z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia odbyły się Jasełka. Piękna scenografia, oprawa muzyczna, kolorowe stroje, a przede wszystkim niezrównana gra aktorska (uczniów i nauczycieli) - wprowadziły wszystkich widzów we wspaniały, uroczysty i świąteczny nastrój.T

 

Życzenia świąteczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia pomyślności, dobroci od ludzi
i świata dla całej społeczności Zespołu Szkół Nr 3 - Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom oraz Uczniom - aby podniosła atmosfera tego czasu pozostała wszystkim na długo w pamięci i sercach.

Konkurs ortograficzny

W naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny, w którym wzięło udział 20 uczniów. Wyniki konkursu:

I miejsce Rafał Bąk kl. III c

II miejsce Jakub Plebanek kl. I c

III miejsce Małgorzata Fudecka kl. IV c

Wyróżnienia:

Ewa Skrzypczak kl. I c

Gabriela Mielczarek kl. IV c

Mistrzostwa  Szkoły w tenisie stołowym mężczyzn

8 grudnia odbyły się Mistrzostwa Zespołu Szkół Nr 3 w tenisie stołowym mężczyzn. Na turnieju grało ze sobą 9 zawodników (mistrzów i wicemistrzów klas). Ostatecznie spośród 9 tenisistów najlepszym okazał się Tomasz Leonhard z klasy 1C. Wicemistrzem szkoły został Tomasz Kwiatkowski z  1T. Trzecie miejsce wywalczył Jakub Plebanek z 1C. Pierwszaki górą ! Gratulacje.

Konkurs Geo-Planeta

Jak co roku 24 listopada 2011 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli
w ogólnopolskim konkursie geograficznym Geo-Planeta. Wszyscy punktualnie stawili się do pracowni geograficznej, gdzie w ciszy i spokoju odpowiadali na pytania testowe. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i czekamy na wyniki w marcu 2012 roku.

 

Otrzęsiny klas pierwszych

Na początku listopada odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Klasy 2c i 2d przygotowały dla swoich młodszych kolegów moc atrakcji, konkursów i zabaw.

 

II Mokotowski Bieg Niepodległości

9 listopada podczas II Mokotowskiego Biegu Niepodległości Kamil Ruciński z klasy 4 th zajął IV miejsce. Konkurencja tym razem była duża. Startowało ponad 30 biegaczy ze szkół ponadgimnazjalnych Mokotowa. Gratulujemy.

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS GEOGRAFICZNY GEO - PLANETA

Do konkursu zgłosiło się 43 uczniów.

ETAP PISEMNY 24 LISTOPADA 2011 ROKU.

http://www.geo.suwikr.pl/geo/

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNY EKO - PLANETA

Do prac indywidualnych zgłosiło się 10 osób.

PRACE NALEŻY WYSŁAĆ DO 13 STYCZNIA 2012 ROKU.

http://www.eko.suwikr.pl/eko/

 

Ogłoszenie o szkoleniu

Fundacja "Rodzice Szkole" zaprasza na bezpłatne szkolenia w ramach projektu Tworzymy program wychowawczy i profilaktyki dla naszej szkoły.

Szkolenia skierowane są do rodziców czynnie działających w radach rodziców szkół publicznych, nauczycieli (w szczególności wychowawców klas) oraz uczniów szkół ponadpodstawowych działających w samorządach uczniowskich.

Termin szkoleń: 19 listopada - 10 grudnia 2011 - szczegółowe informacje o miejscu i terminie poszczególnych szkoleń zostaną podane 7 listopada na portalu www.rodziceszkole.edu.pl

Zgłoszenia należy kierować drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 798640542

Projekt finansowany przez M.St. Warszawa

 

Zaproszenie na wykłady z cyklu "GEOGRAFICZNE SPOTKANIA NA KRAKOWSKIM"

Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza uczniów
i nauczycieli geografii
na wykłady z cyklu: "GEOGRAFICZNE SPOTKANIA NA KRAKOWSKIM". Wykłady będą odbywały się we wtorki w godz. 15.00-16.30 w sali 111 na WGSR  UW.

15 XI 2011 r.
WZORCE EMIGRACJI POLAKÓW PO 1980 R. – prof. dr hab. Maria Skoczek
Przedstawienie 4 etapów emigracji Polaków po 1980 r.: emigracja „Solidarnościowa” (lata 80.), emigracja okresu transformacji (lata90.), emigracja przedakcesyjna (przełom XX i XXI w.), emigracja poakcesyjna (po 1.05.2004). Przyczyny emigracji, cechy emigrantów; główne kraje docelowe; miejsce Polaków na rynku pracy w krajach docelowych. Skutki emigracji obserwowane
w Polsce.

29 XI 2011 r.
PODEJŚCIE REGIONALNE W NAUCZANIU GEOGRAFII - PRZYKŁAD SINGAPURU I BRUNEI - dr Tomasz Wites
Singapur i Brunei to jedne z najmniejszych powierzchniowo państw świata, jednak mimo niewielkiej zajmowanej powierzchni, są to niezwykle interesujące państwa, o których warto uczyć na lekcjach geografii. Pokonywanie ograniczeń wynikających z braku przestrzeni do życia (budowa sztucznych wysp), zubożenie środowiska przyrodniczego oraz zróżnicowana sytuacja społeczno-gospodarcza - to jedynie wybrane aspekty, które przybliżą nas do zrozumienia przemian
w zglobalizowanym świecie.

13 XII 2011 r.
OBRAZY SATELITARNE A REGIONY GEOGRAFICZNE POLSKI – prof. dr hab. Jan R. Olędzki
Obrazy satelitarne pozyskiwane z przestrzeni kosmicznej ukazują Ziemię w całości, a także umożliwiają śledzenie poszczególnych stref krajobrazowych. Widoczne są też przejawy różnorodnej aktywności człowieka. Umożliwiają one poznanie struktury środowiska. Widoczne SA na niej obszary o jednolitym charakterze obrazu, co odzwierciedla jednolitość powierzchni-regionów. Korzystając z barwnych zdjęć satelitarnych opracowano nową regionalizację geograficzną Polski, uwzględniającą zarówno aspekty przyrodnicze jak i antropogeniczne środowiska oraz ich komputerową prezentację.

 

Wycieczka klasy 3th

Na początku października klasa turystyczna wraz z Panią Kamilą Szafrańską udała się do Puszczy Kampinoskiej na zajęcia terenowe. Uczniowie poznali topografię puszczy położonej niedaleko aglomeracji i zapoznali się ze środowiskiem przyrodniczym lasu. Na zakończenie klasa miło spędziła czas przy ognisku.

 

Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 14 października odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. W szeregi naszej szkoły zostały przyjęte dwie nowe klasy w zawodach technik ekonomista i technik obsługi turystycznej.

 

Certyfikat WARS i SAWA

Nasza Szkoła otrzymała Certyfikat WARS i SAWA

Dnia 5 października 2011 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej odbyła się uroczystość wręczenia Certyfikatów WARS i SAWA Prezydenta m.st. Warszawy. Do drugiej edycji Programu aplikowało aż 79 szkół, jednak pozytywną opinię Kapituły uzyskało 18 z nich, w tym Zespół Szkół Nr 3.

 

Rekrutacja

Rozpoczęła się rekrutacja do klas pierwszych. Rejestracja kandydatów trwa do 24 maja (wtorek)
do godz. 13:00. Regulamin rekrutacji uczniów do Zespołu Szkół Nr 3 im. 2 Armii Wojska Polskiego
w Warszawie w roku szkolnym 2011/2012 >>>

 

Pożegnanie klas

Dnia 29 kwietnia w auli szkoły miało miejsce pożegnanie uczniów klas kończących edukację.
Była to wyjątkowa okazja, aby nagrodzić wieloletni wysiłek uczniów, nauczycieli oraz starania rodziców. Rozdano nagrody za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe, zaangażowanie w pracę społeczną
oraz czytelnictwo.

 

Jubileusz 45-lecia szkoły

Dnia 19 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji jubileuszu 45-lecia szkoły.
Pani Dyrektor Ewa Bielecka przywitała wszystkich zebranych. Czytaj więcej...

 

Koło wokalne

Uczniowie z koła wokalnego pod kierunkiem Pani Jolanty Mrzygłód-Piszek zaprezentowali dwa programy artystyczne na pikniku: „Bo sąsiadów takich mam” (zimowym i wiosennym). Organizatorem pikniku było Stowarzyszenie Wierzbno.