11 września 2018r. uczniowie klasy 2 e i 2 r wraz z wychowawczyniami udali się w ramach projektu WIE "Niebo gwiaździste nade mną" do Centrum Nauki Kopernik. Obejrzeliśmy interaktywną wystawę, na której znajduje się ponad 450 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk.
Zwiedzając przez 3 godziny obiekt w grupach, mogliśmy nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie.

Kopernik - ...
Kopernik - wciąga i fascynuje