Najważniejszym symbolem Halloween jest dynia z wydrążonymi otworami, w środku której stawiamy świeczkę bądź lampion. Rozpowszechnianie wśród uczniów tego amerykańskiego święta ma na celu zapoznanie ich z tradycją i kulturą krajów anglojęzycznych.

Uczniowie klas IA, IB, IC i ID z naszej szkoły również przygotowali dynie konkursowe - tyle, że matematyczne. Młodzież wykazała się  niesamowitą pomysłowością i kreatywnością. Wszystkie dynie były bardzo ciekawe i pomysłowe. Uczestnicy konkursu wykonali dynie według własnej inwencji, nie zabrakło liczby pi, wzoru mc2, figur geometrycznych oraz wielu innych symboli matematycznych. Każdy z uczniów został doceniony za wkład swojej pracy. Jednak „królowa nauk – matematyka” nie jest aż taka straszna jakby się wydawało.