W dniu 20.05.2019.r uczniowie pierwszych klas wzięli udział w projekcie edukacyjno - profilaktycznym "Więzienie – stracony czas" realizowanym na terenie Zakładu Karnego w Siedlcach.
Głównym celem projektu są działania prewencyjne: ukazanie życia w izolacji penitencjarnej i ograniczenie przestępczości nieletnich.

Uczniowie wysłuchali wykładu na temat odpowiedzialności karnej nieletnich oraz o strukturze i pracy Zakładu Karnego. Następnie obejrzeli film, w którym pokazano konsekwencje wyborów życiowych, które mogą skończyć się złamaniem prawa i w rezultacie długoletnim więzieniem. Młodzież  po obejrzeniu filmu i dyskusji po jego projekcji miała  możliwość zobaczenia wybranych miejsc w więzieniu od wewnątrz. Byliśmy w sali widzeń, na „spacerniaku” oraz w jednej z cel. Naszą uwagę zwróciły talenty plastyczne więźniów: piękne graffiti w kąciku dla dzieci, które przyjeżdżają na spotkania z osadzonymi oraz na murach placu spacerowego.

Widok wszechobecnych krat, ich szczęk przytłacza….

To było niezwykłe doświadczenie!!!! 

Jednak WSZYSCY byliśmy zgodni:

– w życiu warto kierować się rozwagą i przewidywać konsekwencje swojego postępowania,
NIE CHCEMY NIGDY TAM WRÓCIĆ !!!!!
 

Szkolnym koordynatorem projektu jest Pani Beata Grzegorczyk.