Warsztaty organizowane przez fundacje: Carrots oraz Przestrzeń from facebook
Zajęcia odbywały się 2 kwietnia w ramach tygodnia zawodowca, uczestnikami były klasy 3r i 3e. Warsztaty podzielone były na 3 moduły: marketing społecznościowy, analiza danych i sztuczna inteligencja. 
  

Wycieczka do firmy Mattel
W dniu dzisiejszym klasy pierwsze miały wycieczkę do firmy Mattel w ramach corocznych obchodów tygodnia zawodowca w naszej szkole. Uczniowie poznali historię firmy, jej profil, sposoby prowadzenia marketingu i reklamy. Poza tym brali udział w quizie z nagrodami na temat firmy oraz zostali oprowadzeni przez pracowników po wielu pomieszczeniach takich jak indywidualne biura, pokój wypoczynku i rozrywki oraz open space office. Wszystkim uczniom bardzo podobała się wycieczka i wynieśli z niej sporą wiedzę na temat nowoczesnej firmy z bogatą historią.
  

Prelekcja Jadwigi Godlewskiej ze Stowarzyszenia Księgowych Polskich
Tegoroczny Tydzień Zawodowca obfitował w wiele interesujących wydarzeń. Jednym z nich było spotkanie klas ekonomicznych: 2 i 4  z Panią Jadwigą Godlewską ze Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Temat prelekcji to zatem serce branży finansowej czyli zawód księgowego. Bez niego nie istnieje żadne przedsiębiorstwo. Dzięki wykładowi naszego Gościa uczniowie mogli dowiedzieć się czym zajmuje się księgowy i zrozumieć jakie cechy osobowości pozwolą na rzetelną pracę w tym zawodzie. Również opis stopni systemu certyfikacji potwierdzającego kwalifikacje był dla uczniów interesującą informacją. Pani Jadwiga Godlewska jest współautorką książki „Zaawansowana rachunkowość finansowa z elementami etyki zawodowej i technologii IT”. Wszystkich uczniów pragnących pogłębić tajniki księgowości zapraszamy do fascynującej lektury. Miejscem istotnych wiadomości jest też strona internetowa Stowarzyszenia Księgowych w Polsce www.skwp.pl. Dla uczniów myślących o zawodzie księgowego - bezcenne źródło wiedzy.

Turniej scrabble -  „Liczy się każde słowo – w biznesie też”
W ramach Tygodnia Zawodowca 4.04.2019 odbył się w naszej szkole Turniej Scrabbla, Jest to impreza cykliczna , w tym roku spotkaliśmy się już po raz XII. Organizatorem turnieju od początku jego istnienia jest Beata Grzegorczyk. W zawodach  udział brały 2-osobowe drużyny z wszystkich klas. Pierwsza część  rozgrywek odbywała się systemem „każdy z każdym”, a druga systemem pucharowym. Miejsca od X – IV zajęli uczniowie poszczególnych klas: 4 r: Łukasz Styś , Artur Wencel,1 c : Szymon Mazur, Marek Węgrowski 1 d: Izabela Pisarczyk, Michał Janczewski, 1a: Roksana Włoszek, Aleksandra Wagner, 3e: Natalia Szydłowska, Izabela Frączyk, 2r: Tomasz Włoszczyński, Arkadiusz Sałaj, 3r : Wiktoria Wirtek, Paulina Szymczyk . Miejsca na podjum zajęli : III m :Jan Rusak i Klaudia Grzelak z kl.1b, II m. otrzymali : Filip Sujak i Sandra Wierzbicka z kl. 2e, I m. zdobyli uczniowie z kl. 4e: Krzysztof Gozdowski i Rafał Trzciński. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Sponsorem nagród była firma Mattel Poland. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Kolejny Turniej już za rok.

  

Spotkanie z naszym absolwentem - doktorantem Łukaszem Grzędą

 

Wizyta w telewizji internetowej "W realu 24"

   

Wycieczka do Polskiego Radia
W wycieczce o nazwie "Sekrety radia" uczestniczyła klasa 2r. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią, funkcjonowaniem i ofertą Polskiego Radia. Uczestnicy mieli okazję obserwować realizację audycji „na żywo” w studiach radiowej Jedynki, Dwójki, Czwórki oraz Polskiego Radia Dzieciom. Młodzież miała okazja odwiedzić profesjonalne studio nagraniowe.

 

Podsumowanie zagranicznych praktyk - Londyn 2018

  

5 kwietnia 2019 r. w ramach Tygodnia Zawodowca w Zespole Szkół nr 3 im. 2 Armii Wojska Polskiego zorganizowana została uroczystość zakończenia projektu „Zagraniczne praktyki zawodowe atutem na rynku pracy” finansowanego z programu PO WER realizowanego na zasadach programu Erasmus+. Konferencja przygotowana była przez koordynatorki projektu, Barbarę Chamczyk i Dorotę Kowalczyk, oraz uczestników mobilności, którzy praktykowali w Londynie w maju 2018 r. W uroczystości wziął udział burmistrz dzielnicy Mokotów, pan Rafał Miastowski oraz pan Maciej Garyczński z firmy AMS Media .Na uroczystości byli również obecni wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Pani Barbara Chamczyk, koordynatorka projektu przedstawiła ogólną koncepcję i przebieg projektu, a uczniowie Alicja Berlińska, Patrycja Sęk, Paulina Kwasik i Rafał Mucha opowiedzieli o swoich doświadczeniach i korzyściach z projektu w aspekcie zawodowym, społecznym i kulturowym. Podczas uroczystości zaprezentowano film o projekcie stworzony przez naszą stażystkę Kasię Skowrońską uczennicę klasy o profilu reklamowym. Uczestnicy mobilności otrzymali certyfikaty Europass.

Zakończenie Tygodnia Zawodowca 2019

  

Bardzo dziękujemy Naszemu Panu Burmistrzowi, że był z Nami do samego finału.