Sport

KRONIKA WYDARZEŃ SPORTOWYCH Z ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Brązowe medale Mistrzostw Mokotowa
14 czerwca odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w lekkiej atletyce. Reprezentowało nas 5 zawodników. Indywidualnie IV miejsce  w biegu na 100m zajął Maciej Bogucki (przegrał medal o setne części sekundy). Zawody kończyły sztafety. Nasi reprezentanci: Mikołaj Dobrzyński, Krzysztof Gozdowski, Sebastian Dziewulski i Konrad Alwast zajęli III miejsce. W pokonanym polu pozostawili jeszcze 6 silnych sztafet. To wielki sukces zespołowy chłopaków. Gratulujemy i dziękujemy za super walkę.

Międzyklasowe Mistrzostwa Trójek Siatkarskich. SENSACJA!  >>> czytaj więcej

 

 

 

 

Mistrzostwa Mokotowa w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn.
Obie reprezentacje awansowały z eliminacji do półfinałów, ale tam niestety musiały uznać wyższość przeciwników. Za rok musi być lepiej.

Mistrzostwa Mokotowa w piłce koszykowej kobiet i mężczyzn.
Obie szkolne drużyny dzielnie walczyły w eliminacjach, niestety awansu do dalszej rundy nie udało się wywalczyć.

Gwiazdkowy turniej badmintona >>> czytaj więcej

Mikołajkowy turniej  tenisa stołowego >>> czytaj więcej

 

 

 

 

Mistrzostwa Mokotowa w piłce ręcznej.
Perspektywicznie silne, bo młode reprezentacje mężczyzn i kobiet reprezentowały wspaniale nasze Technikum na zawodach w piłce ręcznej. Po kilku treningach z pewnością w przyszłym roku będziemy się liczyć w walce o medale. Musimy być wyrwali.

W dniu 5.12.2017 chłopcy reprezentowali naszą szkołę w Mokotowskim Turniej  Piłkarskim Szkół Ponadpodstawowych. Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn, które rozlosowano do czterech grup eliminacyjnych. Zmagania w naszej grupie rozpoczęliśmy od remisu 0:0 z LO49. Po małej korekcie ustawienia w drugim meczu było już znacz.ie lepiej - pokonaliśmy LO65 3:1 i byliśmy pewni awansu do fazy pucharowej turnieju. Wygrana LO49 z LO65 sprawiła, że z grupy wyszliśmy na drugim miejscu. W ćwierćfinale rywalizowaliśmy z Autorskim Liceum 42. Po wyrównanym początku niczego nie mogliśmy  być pewni. Na szczęście po kilku minutach Mateusz Naruszczka pokonał bramkarza przeciwników i wszystko zaczęło się układać po myśli naszych chłopaków. Ostatecznie wygraliśmy 5:0 i jako pierwsza drużyna zameldowaliśmy się w półfinale. Tam naszym przeciwnikiem było LO28, które pokonało zespół ZSHTG z Krasnołęckiej. Tu też okazaliśmy się lepsi a kluczowe były pierwsze minuty meczu, w których zdobyliśmy dwie bramki. Końcowy wynik spotkania półfinałowego ZS3 - LO28 to 4:0. I… znów musieliśmy czekać na przeciwnika, bo o zwycięstwie w drugim półfinale decydowały rzuty karne. Ostatecznie w finale przyszło nam grać z LO10.  Chłopcy wyszli na finał dobrze skoncentrowani, ale przeciwnicy też chcieli wygrać - do 5-ej minuty mimo wielu prób żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Aż wreszcie po szybkiej akcji prawą stroną boiska Sebastian Dziewulski otworzył wynik spotkania. Zdobycie gola jakby dodało mu sił, bo dwie minuty później znów pokonał bramkarza „Królówki” i prowadziliśmy 2:0. Niestety dla nas, przeciwnicy strzelili bramkę kontaktową i znów trzeba było „przycisnąć”. Tak się stało - przejęliśmy piłkę w obronie i kilkoma dokładnymi podaniami  przedostaliśmy się na połowę przeciwników, a tam w meczu finałowym szalał Sebastian, który po raz kolejny trafił do bramki i ustalił wynik na 3:1. Od tego momentu chłopcy kontrolowali przebieg meczu do końca i MAMY TO…..
Wielkie gratulacje dla całej drużyny za podstawę, za wolę walki i za zwycięstwo
Skład zwycięskiej drużyny:
1.  Maciej Bogucki
2.  Bartosz Chmielewski
3.  Sebastian Dziewulski
4.  Michał Fesner
5.  Rafał Kazubek
6.  Krzysztof Mamla (MVP Turnieju)
7.  Mateusz Naruszczka
8.  Dominik Plichta (brakarz)
9.  Kamil Steć
10.Michał Sypniewski
11.Tomasz Włoszczyński

KRONIKA WYDARZEŃ SPORTOWYCH Z ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPAKÓW

30 marca odbyły się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym. W turnieju wzięło udział 11 pingpongistów, wcześniej wyłonionych w mistrzostwach klasowych. Mistrzem szkoły został Arkadiusz Nejman z klasy 2e, miejsce II zajął jego kolega klasowy - Karol Balcerowicz. Najniższe miejsce na podium przypadło Hubertowi Bonieckiemu z klasy 4rl. Gratulujemy. (fot: Robert Wyżyński)

SALA GIMNASTYCZNA PO REMONCIE - UROCZYŚCIE OTWARTA
8 grudnia gościliśmy w naszej szkole Pana Krzysztofa Skolimowskiego - zastępcę Burmistrza Dzielnicy Mokotów. W imieniu całej społeczności szkolnej Pani Dyrektor Halina Rogowska-Oktaba złożyła na Jego ręce podziękowania dla władz dzielnicy za nowe boisko sportowe i wyremontowaną salę gimnastyczną. To dla nas bardzo znaczące inwestycje, na które czekaliśmy od dawna. O dalsze, niezbędne remonty w szkole prosił Pana Burmistrza nasz Przewodniczący Rady Rodziców Pan Krzysztof Zaręba. 
Uczniowie przygotowali wspaniałe występy. Popisywali się tancerze, gimnastyczki, cheerleaderki, recytatorzy i piosenkarze. Wielkie brawa należą się wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia imprezy. Brawo biła także Pani Magdalena Jarosińska - Dyrektor zaprzyjaźnionego z nami Zespołu Szkół nr 22. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne przeżywanie radości.

PIŁKARSKI SUKCES CHŁOPAKÓW - II MIEJSCE W TURNIEJU

11 października w eliminacyjnej rundzie Jesiennego Mokotowskiego Turnieju Piłkarskiego nasza drużyna zajęła w swojej grupie 2 miejsce (4 wygrane, 1 remis i 1 przegrana). Ulegliśmy tylko 34 LO im. Cervantesa. 13 października toczyliśmy bój o finał. W pokonanym polu pozostali: w ćwierćfinale przeciwnicy z  10 LO im. Królowej Jadwigi, a w półfinale drużyna z 28 LO im. Kochanowskiego. Finał - to ponownie walka z Cervantesem. Przegraliśmy jedną bramką. Pomimo tej porażki wywalczone ostatecznie II miejsce w tak ciężkim turnieju  to wielki sukces chłopaków. Gratulujemy wszystkim zawodnikom: Krzysztof Mamla - kapitan (najlepszy zawodnik turnieju), Dominik Plichta - bramkarz, Mateusz Naruszczka, Kamil Steć, Wojciech Modzelewski, Bartosz Chmielewski, Anh Vu Hoang, Arkadiusz Nejman, Eryk Lipiec, Damian Kornatowski, Michał Fesner. Za wspaniałą grę, waleczność i postawę fair na boisku wielkie dzięki. Brawo. Gratulacje. O  sukcesie naszych chłopaków informuje Urząd Dzielnicy Mokotów na stronie Zespołu Sportu i Rekreacji >>> 

KRONIKA WYDARZEŃ SPORTOWYCH Z ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

SZKOLNY DZIEŃ SPORTU

1 czerwca, przy ładnej pogodzie (wbrew prognozom) odbył się na boisku szkolnym Dzień Integracji na sportowo. Wspólna zabawa uczniów wszystkich klas i kadry pedagogicznej przyczyniła się do jeszcze większej integracji społeczności szkolnej (taką mamy nadzieję). Rywalizacja, od zawsze obecna w sporcie, tym razem zeszła na drugi plan. Był aerobik, konkursy indywidualne, pyszne kanapeczki, trochę zabaw i "sympatyczny" mecz siatkówki - uczniowie kontra nauczyciele (wygrali uczniowie 2:1). Każdy uczestnik, który dotrwał dzielnie do finału imprezy, otrzymał nagrodę - kosmetyk  firmy Adidas (sponsor). Zapraszamy za rok. Julia i Dawid postarali się uchwycić atmosferę wydarzenia na fotkach.

MISTRZOSTWA MOKOTOWA W PIŁCE NOŻNEJ - WYWALCZYLIŚMY MEDAL BRĄZOWY


Finały: We wspaniałym stylu, ale po ciężkim, trudnym meczu drużyna Ekonomika w składzie: K.Mamla, M.Naruszczka, B.Chmielewski, W.Modzelewski, M.Prus-Strowski, Ł.Grzelak, A.Wencel, G.Strojek, M.Rogoziński, D.Kornatowski wywalczyła brązowy medal  Mistrzostw Dzielnicy w piłce nożnej. Przeciwnicy z LO im. T. Chałubińskiego nie potrafili znaleźć sposobu na doskonale zgrany, bezbłędny w obronie i  wyprowadzający błyskotliwe kontrataki zespół z naszej szkoły. Przegrali 2:1. Okazaliśmy się "czarnym koniem" turnieju. Mecz o brązowy medal bardzo się spodobał obserwatorom i kibicom. Zawodnicy obu drużyn starali się grać czysto, szanując siebie nawzajem. Po prostu - "fair play". Mecz obfitował w ciekawe zagrania i precyzyjne strzały. Bramkarze nie narzekali więc na brak zajęcia i często skutecznie interweniowali.
Wszystkim zawodnikom drużyny należą się słowa podziękowania za wyjątkową waleczność i grę do ostatnich sił i sekund - dosłownie.  Nasz kapitan - Krzysztof - w podsumowaniu turnieju odebrał  słowa uznania skierowane do niego osobiście, a całą drużynę uznano za największą niespodziankę turnieju. Gratulujemy zatem wszystkim zawodnikom tego wielkiego sukcesu. Cieszymy się nim z Wami.

Eliminacje:18 kwietnia na Orliku przy ul. Kazimierzowskiej odbyły się zawody w piłkę nożną chłopców o Mistrzostwo Mokotowa. Nasi uczniowie z klas 2e, 2r oraz 3rl grali bardzo dzielnie, wygrywając  2 - 1 w obydwu meczach. W pierwszym z LO im. Goethego bramkę zdobył Mateusz Naruszczka i Krzysztof Mamla z klasy 2e. W kolejnym meczu z Technikum Hotelarsko-Gastronomicznym celnością znów zaskoczył nas wyżej wspomniany Mateusz oraz Maciej Prus-Strowski z klasy 2r. Kolejne rozgrywki, już w ramach ćwierćfinałów odbędą się w piątek. Gratulujemy naszym piłkarzom i życzymy powodzenia! Relacje z kolejnego spotkania już niedługo. :) Sylwia Cygan.

MISTRZOSTWA KOBIET W BADMINTONIE
W dniu 30.03.2016 odbył się finał Mistrzostw Szkoły w badmintonie Dziewcząt. Mistrzynią została Agnieszka Jaroń z klasy IIr (ubiegłoroczna wicemistrzyni). Niech panuje nam do przyszłego roku, a potem zobaczymy.... bo pozostałe dziewczyny już szlifują formę.

MISTRZOSTWA MOKOTOWA W SIATKÓWCE KOBIET I MĘŻCZYZN

Tegoroczne rozgrywki były dla obu drużyn doskonałym przetarciem na przyszłość. Obie młode drużyny dzielnie walczyły w rundzie eliminacyjnej. Gratulacje za postawę i godne reprezentowanie szkoły.

 

 

 

MISTRZOSTWA SZKOŁY W BADMINTONIE CHŁOPCÓW

W dniu 24.02.2016 odbyły się Mistrzostwa Szkoły Chłopców w badmintonie, w których wystąpiło 7 uczniów. Wszyscy uczestnicy grali w jednej grupie systemem każdy z każdym, więc każdy musiał rozegrać sześć gier (dwa sety do 10; przy stanie po 1 rozgrywano trzeci set). Od początku do końca walka była bardzo zacięta – aż dziewięć gier kończyło się w trzech setach. Należy również dodać, że dopiero ostatnia kolejka spotkań decydowała o miejscach na podium. Ostatecznie Mistrzem Szkoły (z pięcioma zwycięstwami) został Michał Rogoziński z klasy 3e. Również pięć zwycięstw miał na swoim koncie Tomasz Mulak z klasy 2e, ale w bezpośrednim pojedynku lepszy był Michał (5-10, 11-9, 10-5) i dlatego w ręce Tomka powędrował tytuł wicemistrzowski. Na najniższym stopniu podium stanął Bartosz Chmielewski z klasy IIe, który wygrał cztery z sześciu pojedynków. Zawody odbywały się świetnej atmosferze, a kto nie był.... Niech żałuje i weźmie udział za rok.

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM KOBIET

W dniu 20.01.2016 odbyły Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Dziewcząt. Po klasowych eliminacjach w turnieju mogło wziąć udział 14 dziewcząt, ale ostatecznie do walki o mistrzostwo szkoły przystąpiło tylko 7. Turniej był rozgrywany systemem każdy z każdym, więc każda z dziewczyn musiała rozegrać 6 meczów (do dwóch wygranych setów, przy stanie po 1 rozgrywano 3 set). Nie zawiodła faworytka i obrończyni tytułu – Ewelina Dąbrowska z kl. 3e, która w drodze po kolejny tytuł nie straciła nawet seta. Bardziej emocjonująca walka była o pozostałe miejsca na podium, a zwłaszcza o miejsce drugie. Po dwóch kolejkach trzy dziewczyny (Małgosia, Paulina i Ada) miały komplet zwycięstw, aż przyszedł czas na bezpośrednie pojedynki... Po czterech kolejkach już tylko dwie dziewczyny miały szansę na niższe stopnie podium. I jak to w sporcie bywa decydowała ostatnia kolejka, w której też były niespodzianki więc trzeba było liczyć małe punkty.  Ostatecznie dzięki wygranemu bezpośredniemu pojedynkowi wicemistrzynią szkoły została Małgorzata Świątkiewicz z kl. 2r, a na najniższym stopniu podium stanęła Paulina Wielgosz z kl. 2e. Sponsorem nagród w konkursie była marka Adidas. Wszystkim dziewczynom gratulujemy i zapraszamy za rok.

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW

18 grudnia podczas okolicznościowego - Gwiazdkowego Turnieju - wyłoniliśmy Mistrza szkoły. Został nim Bartek Chmielewski z klasy 2e. Miejsce II wywalczył Sebastian Chołuj, a III Patryk Pawlak - obaj z klasy 1r. Gratulujemy.

 

 

 

MISTRZOSTWA MOKOTOWA W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW /MOKOTOWSKI TURNIEJ KOSZYKÓWKI
Nasza reprezentacja chłopaków najpierw uczestniczyła w turnieju koszykówki , potem rozpoczęły się Mistrzostwa Mokotowa. Oba starty wiele chłopaków nauczyły, nabrali doświadczenia i ograli się. Zobaczcie jak sobie radzili w fotoreportażu Kamila Kochańskiego.MOKOTOWSKI TURNIEJ PIŁKARSKI - 27.10.2015r.
Chłopaki mogą czuć się zawiedzeni brakiem sukcesu w turnieju. Porażki bolą zwłaszcza, gdy popełnia się proste błędy. Z meczu na mecz grali coraz lepiej - niestety nie udało się awansować do finału. Fotogaleria Pauliny i Kamila pokazuje jakie trudy pokonywali chłopaki.


MISTRZOSTWA MOKOTOWA W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPAKÓW - 23.10.2015r.
Remis z Konopnicką (9:9) oraz porażka z Kochanowskim nie pozwoliły drużynie chłopaków awansować do dalszej rundy. Mamy jednak dobry skład - perspektywiczny, bo młody. Gratulujemy waleczności. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu Pauliny Dziadak i Roberta Wyżyńskiego.MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ - 16.10.2015r.


Wyniki meczów: 3rl : 2e (1:4), 3e : 1r (2:1), 3e : 3rl (0:3), 1r : 2e (0:9), 3rl :1r (6:1), 2e : 3e (2:2). 5 pkt i I miejsce przypadło klasie 2e. Miejsce II i 4 pkt zdobyli zawodnicy z klasy 3rl. Na III miejscu z 3 punktami - klasa 3e. Miejsce IV, ale po dzielnej walce zajęli najmłodsi - klasa 1r. Królem strzelców z 5 bramkami został Mateusz Naruszczka z 2e. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Atmosfera turnieju - należ podkreślić - była przyjacielska i serdeczna. (Dziękuję - KK)
Wyróżnić też należy dziewczyny z klasy 3e wraz z wychowawczynią, które wspierały chłopaków przez cały turniej. Brawo.
Zapraszamy do obejrzenia 2 połączonych galerii zdjęć Pauliny i Roberta. To takie męsko-damskie spojrzenie na piłkę nożną. Bardzo ciekawe!

MISTRZOSTWA MOKOTOWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W dniu 22.09.2015 nasi uczniowie brali udział w mistrzostwach Mokotowa w biegach przełajowych. 6 chłopców rywalizowało na dystansie 2000m, 1 - na dystansie 3000m, a jedyna kobieta w tym gronie pobiegła na 1500m. Najlepiej poradził sobie Kamil Steć z klasy Ir, ale niestety nie udało mu się awansować do Mistrzostw Warszawy. Gratulujemy reprezentantom, a wszystkich uczniów zachęcamy do pracy nad rozwijaniem swojej wytrzymałości biegowej. Pomocne mogą być konsultacje u nauczycieli wychowania fizycznego, na które serdecznie zapraszamy.

KRONIKA WYDARZEŃ SPORTOWYCH Z ROKU SZKOLNEGO 2014/15

SUKCES PIŁKARSKI MŁODEJ DRUŻYNY
Na Wiosennym Mokotowskim Turnieju Piłkarskich Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych nasza młoda reprezentacja pokazała lwi pazur. W doborowej stawce drużyn chłopaki "wykopali" III miejsce. Wielkie gratulacje.Skład drużyny: Artur Wencel, Łukasz Grzelak, Sebastian Borkowski, Krzysztof Mamla, Dominik Plichta, Tomasz Mulak, Bartosz Chmielewski, Mateusz Makowski, Daniel Jaroń, Damian Kornatowski, Gustaw Strojek, Wojciech Modzelewski, Mateusz Tymiński, Mateusz Naruszczka. Trener - Przemysław Zowczak.


MAMY SUPER BOISKA ...

W oczekiwaniu na pierwsze zajęcia...

 

 

 

 

 

MISTRZOSTWA SZKOŁY W BADMINTONIE

Mistrzynią szkoły w badmintonie w roku szkolnym 2014/2105 została Ewelina Dąbrowska z klasy IIe, a Mistrzem Tomasz Leonhard z klasy IVc (obronił tytuł uzyskany rok temu). II miejsca, a tym samym tytuły wicemistrzowskie powędrowały w ręce Klaudii Ścieplik z klasy IVc oraz Gustawa Strojka z klasy IIlr. Na najniższym stopniu podium u dziewcząt stanęła Agnieszka Jaroń z klasy z klasy Ir, a u chłopcówDaniel Jaroń z klasy IIe. Pełna relacja >>> Galeria zdjęć >>>

MISTRZOSTWA SZKOŁY W SCRABBLE EKONOMICZNE

W dniu 25.03.2015 odbyły się Mistrzostwa naszej szkoły w Scrabble Ekonomiczne. Do turnieju zgłosiło się 12 dwuosobowych drużyn.
Mistrzami szkoły w roku szkolnym 2014/2105 zostali Karolina Wierzbicka i Jakub Plebanek z klasy IVc. Wicemistrzami - Patrycja Goźlińska i Damian Kornatowski z klasy IIrl. Na najniższym stopniu podium stanęły dziewczyny z klasy IIIc - Karolina Jarząbek i Karolina Piskorz, które w małym finale pokonały chłopców ze swojej klasy Mateusza Chodasza i Marka Kępkę. Organizatorką i prowadzącą turniej była nauczycielka WF Małgorzata Plichcińska, a głównym sponsorem i fundatorem wszystkich nagród firma Mattel Poland.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie, a pozostałych uczniów zapraszamy do udziału w turnieju za rok.

Fotogaleria z turnieju autorstwa Klaudii Sadowskiej z klasy 1e >>>

 

NOWE BOISKA JUŻ WIDAĆ ...

 

 

 

 

SUKCES W KONKURSIE TANECZNYM ...

Krzysztof Mamla uczeń klasy I e zdobył pierwsze miejsce w konkursie tanecznym podczas Międzyszkolnych Dni Kultury 2015, które odbyły się od 04.03 – 06.03.2015 r. na Targówku. W konkursie uczestniczyli uczniowie z 28 warszawskich szkół. Wręczenie nagród przez wiceburmistrza Dzielnicy Targówek odbyło się na gali głównej 19.03.2015 w DK „Świt” Targówek. Serdecznie gratulujemy!

 

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT

W dniu 11.03.2015 odbyły się Mistrzostwa Szkoły Dziewcząt w tenisie stołowym.Aby triumfować w turnieju należało wygrać 6 meczów do dwóch wygranych setów. Dokonała tego Ewelina Dąbrowska z klasy IIe i została Mistrzynią Szkoły. II miejsce zajęła Małgorzata Świątkiewicz z klasy Ir. Na najniższym stopniu podium stanęła Adrianna Ciesielska z klasy Ie.
Sponsorem i fundatorem nagród dla wszystkich uczestniczek turnieju była firma COTY POLSKA.

X MISTRZOSTWA SZKOŁY W SCRABBLE

Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów do udziału w X Mistrzostwach Szkoły w Scrabble „Liczy się każde słowo - w biznesie też”, które odbędą się 25.03.2015 na 5-6 lekcji.
W tym roku zmieniamy nieco formułę – będą to scrabble tematyczne – wszystkie słowa na planszy muszą dotyczyć tematyki ekonomicznej. Głównym sponsorem turnieju i fundatorem nagród jest firma Mattel Poland.
Pobierz: 
regulamin >>>
zasady gry w scrabble
>>>

MISTRZOSTWA MOKOTOWA W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW

W tym roku rywale byli od nas lepsi. Nie oddaliśmy jednak ani jednego seta bez walki. Za rok będzie lepiej - trening czyni mistrza. Galeria zdjęć autorstwa Klaudii Marchlewskiej z zawodów>>

MISTRZOSTWA SZKOŁY MIKSTÓW W TENISIE STOŁOWYM

W dniu 10.02.2015 odbyły się Mistrzostwa Szkoły Mikstów w tenisie stołowym. Mistrzami szkoły została para: Ewelina Dąbrowska i Michał Rogoziński. II miejsce zajęli Agnieszka Jaroń, Daniel Jaroń. III miejsce - Małgorzata Świątkiewicz, Mateusz Markowski.
Gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku.

 

MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ TRÓJEK W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ

16 stycznia cztery trójki piłkarskie walczyły o tytuł najlepszej w szkole. Zwyciężyła drużyna z klasy 1e w składzie: Krzysztof Mamla, Bartosz Chmielewski, Dominik Plichta. Miejsce drugie przypadło drugiej drużynie z klasy 1e w składzie: Wojciech Modzelewski, Mateusz Naruszczka, Tomasz Mulak. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z klasy 2e w składzie: Daniel Jaroń, Michał Rogoziński, Kamil Kochański. Poza podium znaleźli się piłkarze z klasy 3c: Przemek Sobol, Marek Kępka , Mateusz Chodasz. Gratulujemy wszystkim waleczności, zwycięzcom sukcesu. Królem strzelców Turnieju został Krzysztof Mamla. Autorką fotoreportażu z turnieju jest Paulina Dziadak z klasy 2e.

 
GWIAZDKOWY TURNIEJ TRÓJEK SIATKARSKICH CHŁOPCÓW

12 grudnia trzy klasowe reprezentacje stanęły do walki o zwycięstwo w turnieju. Walka była zacięta, momentami dramatyczna. W końcu doświadczenie wzięło górę. I miejsce wywalczyli szkolni reprezentanci: Jakub Plebanek, Maciej Waryło i Damian Barciński z klasy IVc. II miejsce przypadło ambitnej drużynie z klasy IIe : Daniel Jaroń, Michał Rogoziński i Mateusz Karczewski. Miejsce III zajęli najodważniejsi - bo walczyli jak równy z równym - pierwszoklasiści. Uczniowie klasy Ie: Krzysztof Mamla, Bartosz Chmielewski i Mateusz Makowski. Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy sportowej postawy fair play. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć fruwających ekonomistów (kliknij tutaj).  Jej autorami są sami zawodnicy.MISTRZOSTWA SZKOŁY  - "MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO" CHŁOPCÓW

5 grudnia odbył się Mikołajkowy Turniej tenisa stołowego chłopców o randze mistrzostw szkoły. Wystartowało 7  pingpongistów. Mistrzem szkoły - już został po raz kolejny Tomasz Leonhard z klasy IVc - co nie było niespodzianką. Natomiast zaskoczył nas Daniel Jaroń - uczeń klasy 2e, który wywalczył tytuł wicemistrzowski. Na III miejscu uplasował się Bartosz Chmielewski z klasy 1e, IV- te miejsce przypadło Oscarowi Sobstelowi - też z 1e. Wymieńmy pozostałych uczestników turnieju: Krzysztof Mamla - 1e, Michał Rogoziński i Łukasz Szymański - z klasy 2e. Gratulujemy wszystkim.


MISTRZOSTWA MOKOTOWA W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

Przez 3 dni nasza młoda drużyna koszykarska walczyła o wyjście z grupy eliminacyjnej Mistrzostw Mokotowa. Przeciwnicy okazali się jednak zbyt silni. Mimo to doświadczenie zebrane na boisku z pewnością zaprocentuje w przyszłym roku. Wszystkim naszym reprezentantom dziękujemy za walkę i grę fair.

 

MOKOTOWSKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

W sobotę 15 listopada czworo naszych uczniów wystartowało w Turnieju Tenisa Stołowego w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych przy ul. Wiśniowej. IV miejsce zajął Tomasz Leonhard z klasy IVc. Do rundy finałowej awansował  też Bartek Chmielewski z klasy 1e. Na eliminacjach zakończyli swój udział Krzysztof Mamla i Adrianna Ciesielska z klasy 1e. Wszystkim zawodnikom dziękujemy i gratulujemy.

MISTRZOSTWA MOKOTOWA W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

Udział w tegorocznej edycji rozgrywek zakończyliśmy niestety na rundzie eliminacyjnej.

MOKOTOWSKI TURNIEJ PIŁKARSKI

W dniu 6 i 13.10.2014r. odbył się Mokotowski Turniej Piłkarski, w którym udział wzięła reprezentacja naszej szkoły. Turniej rozpoczęliśmy rewelacyjnie pokonując LON Św. Kostki. Następnie mierzyliśmy się z drużynami LO 42 i LO 28. W meczach tych doznaliśmy dwóch porażek. Te niepowodzenia nie podłamały naszych zawodników i w następnych meczach chłopcy wzięli się ostro do pracy, aby pozytywnie zakończyć eliminacje. Udało im się. Nasi zawodnicy pokonali ZSFiK 22 i LO 49 i zremisowali z ZS 39. Taki wynik eliminacji premiował nas do ćwierćfinału, w którym zmierzyliśmy się z drużyną ZSLiT. Po zaciętym boju przegraliśmy ten mecz 1:3 i odpadliśmy z dalszej rywalizacji w turnieju. To był bardzo dobry turniej naszej drużyny. Naszych walecznych przystojniaków zobaczcie też w interesującej galerii...(autor zdjęć: Paulina Dziadak klasa 2e)

MISTRZOSTWA MOKOTOWA W PRZEŁAJACH

W dniu 24.09.2014 odbyły się biegi przełajowe w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Naszą szkołę w biegu na 1500m. reprezentowało sześciu uczniów: Daniel Jaroń, Mateusz Karczewski, Kamil Kochańskii Łukasz Szymański z klasy 2E oraz Mateusz Kurzela i Krzysztof Mamla z klasy 1E. Najlepszy z naszych uczniów Mateusz Kurzela przybiegł na metę jako 25. Startowało ponad 80 chłopców.

 

KRONIKA WYDARZEŃ SPORTOWYCH Z ROKU SZKOLNEGO  2013/14

BEZPIECZNE WAKACJE

W dniu 05.06.2014 odbyła się impreza biegowa pod hasłem "Bezpieczne wakacje". Były to biegi przełajowe na różnych dystansach dla uczniów wszystkich etapów edukacyjnych.Naszą szkołę w biegu na 1500m. reprezentowało czterech uczniów z klasy 1E: Daniel Jaroń, Kamil Kochański, Michał Rogoziński i Łukasz Szymański.O godz. 13:15 trzech z nich odebrało medale i nagrody z rąk kierownika Zespołu Sportu i Rekreacji dla dzielnicy Mokotów Lecha Kwasiborskiego:  Daniel Jaroń – złoty medal,Kamil Kochański – srebrny medal,Łukasz Szymański – brązowy medal.

MISTRZOSTWA MOKOTOWA W LEKKIEJ ATLETYCE 2014

W dniu 20.05.2014 na obiekcie SP nr 46 odbyły się Mistrzostwa Mokotowa szkół ponadgimnazjalnych w lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentował Tomasz Kwiatkowski z klasy IIIt. Do konkursu skoku w dal, w którym udział brał Tomek zgłosiło się ponad 30 osób. W tak licznym  gronie Tomek czuł się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Już w drugiej kolejce skoczył 6,19m i tym samym bardzo wysoko postawił poprzeczkę rywalom. W serii finałowej Tomek walczył już tylko sam ze sobą, chcąc poprawić osiągnięty wynik. Udało mu się to w 5. kolejce, kiedy skoczył 6,20 i po raz trzeci z rzędu sięgnął po tytuł Mistrza Mokotowa w skoku w dal. Gratulujemy.

MISTRZOSTWA MOKOTOWA W TENISIE STOŁOWYM

Nasz mistrz szkoły - Tomek Leonhard zajął w tym roku III miejsce w Pucharze Grażyny Cynke. Są to nieoficjalne mistrzostwa dzielnicy. Gratulacje.

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM

W dniu 9. kwietnia 2014 roku odbyły się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym chłopców. Tomasz Leonhard z klasy IIIc z dużą łatwością pokonał wszystkich rywali i bez straty seta został Mistrzem Szkoły w roku szkolnym 2013/2014.  Mecz o drugie miejsce był bardziej zacięty, a w nim lepszy okazał się Tomasz Kwiatkowski z klasy IIIt, który pokonał Przemysława Sobola w trzech setach (16-21, 21-18, 21-11). Na najniższym stopniu podium stanął Przemysław Sobol z klasy IIc.
Gratulujemy uczestnikom i zapraszamy do rywalizacji za rok.

MISTRZOSTWA SZKOŁY W SCRABBLE

W dniu 10.04.2014 odbyły się 9-te Mistrzostwa Szkoły w Scrabble. W tym roku do rywalizacji zgłosiło się 11 dwuosobowych drużyn. Turniej jak zwykle rozgrywany był w dwóch fazach. Pierwsza to rozgrywki grupowe, w której drużyny grają systemem każdy z każdym. Następnie dwie najlepsze drużyny z każdej grupy przechodzą do fazy pucharowej i grają o cenne nagrody. W tym roku po bardzo zaciętej rywalizacji (w obu grupach o wyjściu z drugiego miejsca decydowały małe punkty) do fazy pucharowej zakwalifikowały się drużyny: A1 – Dorota Kieszkowska, Beata Nowak (IIIT), A2 - Karolina Wierzbicka, Kamil Cywka (IIIC), B1 – Milena Kozicka, Sandra Stańczak (IIC), B2 – Natalia Magdziak, Paulina Sokołowska (IE). W półfinałach zwyciężyły pary Dorota Kieszkowska i Beata Nowak oraz Milena Kozicka i Sandra Stańczak. W wielkim finale lepsze okazały się dziewczyny z III T i to one odebrały główną nagrodę. Trzecie miejsce zdobyła para Karolina Wierzbicka i Kamil Cywka z klasy IIIC. Głównym sponsorem turnieju i fundatorem wszystkich nagród była jak zwykle firma Mattel Poland.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju.

MISTRZOSTWA SZKOŁY W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

W dniu 5. lutego 2014 roku odbyły się Mistrzostwa Szkoły w halowej piłce nożnej chłopców. Mistrzem Szkoły została reprezentacja klasy Ie w składzie Daniel Jaroń, Patryk Kępka, Adrian Malinowski, Łukasz Szymański (bramkarz). Drugie miejsce zajęli reprezentanci klasy IIIc w składzie Damian Barciński, Jakub Plebanek, Maciej Waryło, Krzysztof Kaczkowski (bramkarz). Zawody sędziował Adrian Mazur z klasy IIIt.

Gratulujemy uczestnikom i zapraszamy wszystkich chętnych za rok.

MOKOTOWSKI TURNIEJ PIŁKARSKI 

W październiku  2013 szkolna reprezentacja piłki nożnej chłopców wzięła udział w Mokotowskim Turnieju Piłkarskim. W fazie grupowej turnieju drużyna ZS Nr 3 wygrała wysoko wszystkie spotkania i wyszła z grupy z pierwszego miejsca. W kolejnej fazie turnieju już nie był tak łatwo i ostatecznie drogę do półfinału i walki o medale zamknęło nam LXV LO, które pokonało nas w rzutach karnych.

 

KRONIKA WYDARZEŃ SPORTOWYCH Z ROKU SZKOLNEGO 2012/13

 

MISTRZOSTWA MOKOTOWA W LEKKIEJ ATLETYCE 

3 czerwca 2013r. trójka naszych reprezentantów: Agata Dyrda 1c, Tomasz Kwiatkowski 2t i Łukasz Derda 2c wystartowała w lekkoatletycznych Mistrzostwach Mokotowa. Agata wystartowała w biegu na 800m, Łukasz w biegu na 1500m,  Tomek w skoku w dal. Każdy dał z siebie wszystko.  Tomasz Kwiatkowski wynikiem 5,90 wygrał swoją konkurencję i został Mistrzem Mokotowa. Gratulujemy wszystkim reprezentantom godnej i walecznej postawy. KK

MISTRZOSTWA MOKOTOWA W TENISIE STOŁOWYM 


Na rozegranym 20.04.2013r. Memoriale im. Grażyny Jodłowskiej-Cynke w tenisie stołowym nasz uczeń - Tomasz Leonhard z klasy IIc zajął II miejsce. Ponieważ turniej miał rangę Mistrzostw Mokotowa Tomek jest od soboty wicemistrzem dzielnicy Mokotów szkół ponadginazjalnych w tenisie stołowym. Gratulujemy - to wielki sukces! KK

 

MISTRZOSTWA MOKOTOWA W PIŁCE NOŻNEJ

15 i 16 kwietnia reprezentacja  ZS3 rozegrała 4 mecze w ramach Mistrzostw Mokotowa. W rundzie eliminacyjnej nasi reprezentanci pokonali LO10 im. Królowej Jadwigi i LO34 im. Cervantesa. Awansowali do kolejnego etapu. Rundę drugą rozpoczęli od porażki 0:1. Ulegli silnemu Zespołowi Szkół Nr 39 z ul. Bełskiej.  Mecz kolejny z LO28 im. Kochanowskiego rozpoczęli także od straty bramki. W drugiej połowie obraz gry się zmienił. Pięknymi zagraniami popisali sie Kuba Plebanek - strzał piętą (1:1) i Kamil Majorek - solowa akcja (2:1). Wygraliśmy ! Słowa uznania należą się wszystkim zawodnikom: Rafał Bąk - bramkarz, Hubert Kosowski, Daniel Jaroń, Patryk Kępka, Damian Barciński, Tomasz Kwiatkowski, Marcin Paliński, Mateusz Gwóźdź. Niestety, w ostatnim meczu Bełska przegrała z Kochanowskim 1:2 i lepszym układem w tabeli to przeciwnicy zapewnili sobie półfinał.
Mimo wszystko zasługujecie chłopaki na szacunek. Graliście wspaniale. Jesteśmy z Was dumni. Dzięki za super grę i kulturę na boisku ( bo inne drużyny o niej często zapominały). KK


MISTRZOSTWA SZKOŁY DWÓJEK SIATKARSKICH

Wyniki turnieju dwójek siatkarskich, rozegranego 23.01.2013r. 

I   miejsce    Bąk Rafał i Gołębiewski Emil   IV c

II  miejsce    Barciński Damian i Waryło Maciej   IIc

III  miejsce    Kwiatkowski Tomasz IIt  i Plebanek Jakub  IIc

IV miejsce     Derda Łukasz IIc i Kępka Patryk Ic

Gratulacje.KK      

MISTRZOSTWA SZKOŁY W BADMINTONIE KOBIET

16.01.2013r. odbyły się szkolne mistrzostwa w badmintonie. Wystartowało 6 zawodniczek z 3 klas.

Klasyfikacja końcowa:


1 miejsce – Klaudia Ścieplik   2c                              

2 miejsce – Weronika Mikita  4c

3 miejsce – Dominika Wyrwich 2t

Gratulacje.KK

MISTRZOSTWA SZKOŁY W BADMINTONIE MĘŻCZYZN

19.12.2012r. odbyły się szkolne mistrzostwa w badmintonie. Wystartowało 9 zawodników z 3 klas.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce – Jakub Plebanek   2c 

2 miejsce – Tomasz Leonhard  2c

3 miejsce – Przemysław Sobol  1c

Gratulacje. KK

"MIKOŁAJKOWY" TURNIEJ TRÓJEK PIŁKARSKICH   

Rozegrany 5.12.2012r. turniej zakończył się zwycięstwem drużyny w składzie:


Majorek Kamil, Kosowski Hubert 3a Kaczkowski Krzysztof 2c.
Miejsce drugie zajęli: Kępka Patryk, Jaroń Daniel Sobol Przemysław 1c.
Na trzeciej pozycji zakończyli grę: Barciński Damian, Chudzik Igor, Derda Łukasz 2c.
Gratulacje. KK

 

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM

 

21 listopada odbyły się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym chłopaków. Jak w ubiegłym roku najlepszy okazał się Tomasz Leonhard z klasy 2c. Miejsce drugie zajął Patryk Kępka z 1c, a trzeci był Jakub Plebanek z 2c. Gratulacje.(KK)

 

 MISTRZOSTWA MOKOTOWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

27 września odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zawody sportowe. Wystartowaliśmy w Mistrzostwach Mokotowa w biegach przełajowych. Nasi dzielni reprezentanci w komplecie dobiegli do mety. Brawa dla nich - zwłaszcza, że konkurencja była duża. Byli to: Patryk Kępka 1c, Łukasz Derda 2c, Piotr Rudnicki 1c, Damian Brodecki 2t, Damian Barciński 2c, Adrian Mazur 2t oraz panie: Agata Dyrda 1c, Patrycja Nowak 3c, Natalia Wal 3c. Jak widzicie poniżej nie tylko pogoda, ale i humory dopisały. KK

KRONIKA WYDARZEŃ SPORTOWYCH  Z ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

Mistrzostwa Mokotowa w biegach przełajowych - październik 2011

Na tegorocznych Mistrzostwach Mokotowa w przełajach tylko Kamilowi Rucińskiemu udało się zakwalifikować do Mistrzostw Warszawy. Zajął VI miejsce w biegu na 2000m. W kwietniu czekają go zawody warszawskie. Gratulujemy Kamilowi i wszystkim reprezentantom szkoły.
Mokotowski Turniej Piłki Koszykowej


W dniu 3 października 2011r. reprezentacja chłopców z naszej szkoły uczestniczyła w Mokotowskim Turnieju Piłki Koszykowej. Rozegraliśmy dwa mecze z LO 49 i LO 44. Przed nami Mistrzostwa Mokotowa.
Mokotowski Turniej Piłki Nożnej

29 września 2011r. reprezentacja chłopców z naszej szkoły wzięła udział w Mokotowskim Turnieju Piłki Nożnej szkół ponadgimnazjalnych. Mecze odbywały się na mokotowskim "Orliku " przy ulicy Kazimierzowskiej. Dziękujemy wszystkim chłopakom za walkę i godne reprezentowanie szkoły. Zachęcamy wszystkich do aktywności sportowej i rekreacyjnej.
Memoriał Bronisława Malinowskiego w biegach przełajowych

22 września 2011r. reprezentacja szkoły wzięła udział w kolejnych już biegach przełajowych dziewcząt i chłopców w ramach Memoriału Bronisława Malinowskiego. Nasza szkoła zdobyła w punktacji  łącznej II miejsce pośród szkół ponadgimnazjalnych. Sukces indywidualny odniósł także nasz sportowiec roku 2011 - Kamil Ruciński z klasy 3th. Wybiegał II miejsce - gratulujemy.

KRONIKA WYDARZEŃ SPORTOWYCH Z ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

Mistrz Mokotowa

30.05.2011r., na zawodach lekkoatletycznych  Kamil Ruciński z klasy 3th wygrał rywalizację w biegu na 400m i został Mistrzem Mokotowa. Wysokie miejsca zajęli ponadto: VI m - Oleg Shurygaylo (1d) w pchnięciu kulą, IX m - Rafał Bąk (2c) w skoku w dal, XII m - Artur Banasiak (1d) w biegu na 60 m. Gratulacje.