Samorząd uczniowski

ROK SZKOLNY 2018/19

SAMORZĄD SZKOLNY 2018/19
Przewodniczący:    Bartosz Wójcik 3E
Z-cy przewodniczącego:
Alicja Berlińska 4E
Paulina Szymczyk 3R
Sandra Malinowska 2E
Mateusz Grenda 1A

ROK SZKOLNY 2016/17

Zbiórka pieniędzy na pomoc Panu Marcinowi Bonieckiemu
W lutym Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę pieniędzy dla Pana Marcina Bonieckiego. Marcin Boniecki to funkcjonariusz grodziskiej komendy policji. Zdiagnozowano u niego chłoniaka, który dał już przerzuty. Pan Marcin otrzymuje kolejną chemię, po której odnotowano poprawę, ma dobre wyniki badań wskazujących, iż komórki nowotworowe zanikają, poprawiły się wyniki morfologii. – Marcin czeka teraz na pobranie komórek macierzystych z krwi do autoprzeszczepu. Niestety do leczenia potrzeba bardzo dużo pieniędzy, których jego rodzina niestety nie posiada. Zebrane pieniądze zostały przekazane 25 lutego podczas meczu charytatywnego w Grodzisku Mazowieckim „Legia Old Boys – Gwiazdy Disco Polo”. Panu Marcinowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Akcja „Korek”
Samorząd Uczniowski podczas trwania I semestru szkolnego prowadził  zbiórkę plastikowych zakrętek, które zostały przekazane Natalce Okularczyk. Akcja ta miała na celu pomóc jej w walce z czterokończynowym mózgowym porażeniem dziecięcym i małogłowiem. W szczególności samorząd chciałby podziękować klasie 2R za wykazanie się ogromnym zaangażowaniem. W II semestrze akcja będzie kontynuowana i bardzo liczymy na podobne wsparcie. Natalce życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia.

Otrzęsiny 2017
26 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbyły się Otrzęsiny klas I. Uroczystość była długo oczekiwana i kilkukrotnie przekładana z powodu remontu sali gimnastycznej. Zabawy
i konkursy dla klas pierwszych przygotowały klasy drugie. Cała impreza przebiegła w miłej
i wesołej atmosferze.

 

„Szlachetna paczka” i „Góra grosza”
W grudniu, jak co roku nasza szkoła wzięła udział w charytatywnych akcjach „Szlachetna paczka” i „Góra grosza”. Uczniowie po raz kolejny udowodnili, że można na nich liczyć. Monety zostały przekazane fundacji, a dary potrzebującej rodzinie. Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie.

 

Wróżby andrzejkowe
30.11 w naszej szkole klasy 1R i 1E przygotowały dla pozostałych uczniów wróżby andrzejkowe. Dzięki nim dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, które czekają nas w przyszłości J Za rok będziemy mogli sprawdzić, czy któraś z nich się spełniła. Uczniowie chętnie brali udział we wróżbach i świetnie się przy tym bawili. 

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego
W środę 9 listopada odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W tym roku kandydowali: Sylwia Cygan, Patryk Walczak, Krzysztof Mamla, Kacper Sowiński.
Wyniki głosowania:
1. Sylwia Cygan 82 głosy (61%)
2. Krzysztof Mamla  26 głosów (19%)
3. Kacper Sowiński  18  głosów (13%)
4. Patryk Walczak (klasa 3e) - 5 głosów (4%)
Oddano cztery głosy nieważne. Do głosowania przystąpiło 126 uczniów i  9 nauczycieli. GRATULUJEMY. 


SAMORZĄD SZKOLNY NA ROK SZKOLNY 2016/17:

Przewodnicząca: Sylwia Cygan 3R

Z-ca przewodniczącej: Krzysztof Mamla 3E

Skarbnik: Kacper Sowiński 2E

Dzień chłopaka
W piątek 30 września z okazji Dnia Chłopaka odbył się w naszej szkole konkurs "Strong Man",  w którym nasi chłopcy mogli popisać się tężyzną fizyczną w siłowaniu na rękę. W szranki stanęło dziewięciu zawodników, a wśród nich: Michał Rogoziński kl. IVe, Łukasz Szymański kl. IVe, Mateusz Karczewski kl. IVe, Kamil Kochański kl. IVe, Kamil Szałkowski kl. IVrl, Maciej Kocot kl. IVrl, Damian Kornatowski kl. IVrl, Mateusz Naruszczka kl. 3e, Krystian Świercz kl. IIe. Każdy musiał stoczyć dziewięć pojedynków w systemie "każdy z każdym", a najlepsi zmierzyli się ze sobą w dogrywce. Wszyscy zażarcie walczyli i emocje sięgały zenitu. Mięśnie mdlały, a żyły pulsowały pod skórą, kiedy zawodnicy stawali do kolejnych pojedynków ;) Po pół godzinie zmagań przy gorącym dopingu widowni wyłoniona została trójka zwycięzców. Miejsce I zajął Krystian Świercz, miejsce II Kamil Kochański, a miejsce III Mateusz Naruszczka.

Wszystkim gratulujemy odwagi i ducha walki, a zwycięzcom ogromnej siły i mięśni z żelaza. Jesteście naszymi bohaterami!!! 

Sprzątanie świata
16 września  uczniowie naszej szkoły jak co roku wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata".   Młodzież z klasy I R, II E i II R pod opieką Piotra Kalinowskiego oraz Beaty Grzegorczyk otrzymała worki na odpady oraz rękawice i ochoczo zabrała się do pracy. Dla klasy I wspólne sprzątanie było też okazją by lepiej się poznać. Cieszymy się, że mogliśmy choć w niewielkim stopniu przyczynić się, by wokół nas było czyściej.

______________________________________________________________________________________________

ROK SZKOLNY 2015/16

Spotkanie przedstawicieli Młodzieżowego Parlamentu Berlina i Młodzieżowej Rady Warszawy: „ Warszawa,  Berlin -  miasta z klimatem dla Młodych"
3 maja przybyła do Warszawy  na spotkanie z Młodzieżową Radą Warszawy delegacja z Berlina z udziałem przedstawicieli Młodzieżowego Parlamentu Berlina dla dzielnic Tempelhof-Schöneberg oraz Charolletnburg-Wilmersdorf. W skład niemieckiej delegacji wchodziło 28 osób w wieku od 12 do 26 lat plus dwoje opiekunów. Młodzieżową Radę Warszawy reprezentowały również 28 osoby w  wieku 12 do 26 lat plus dwoje opiekunów. W spotkaniu udział wzięli też Prezydenci Berlina i Warszawy. 4 dniowe spotkanie młodzieży poświęcone było Warszawie i Berlinowi jako miastom z klimatem dla Młodych.  Przez cały czas trwania wizyty, tzn. od 3 do 8 maja, uczestnikom spotkania towarzyszył uczeń  klasy 1R  naszego Technikum  Oskar Majewski, który pełnij funkcję pośrednika językowego. Był on, oprócz zawodowych tłumaczy zatrudnionych do obsługi debaty, jedynym łącznikiem językowym z Warszawy  i pomagał  w rozwiązywaniu ewentualnych problemów komunikacyjnych.  Jego doskonałe kompetencje językowe oraz kultura osobista zaskarbiły mu wdzięczność i podziw zarówno Gości jak i przedstawicieli Warszawy. Został zaproszony przez Organizatorów spotkania do udziału przy realizacji następnego projektu. Bardzo jesteśmy dumni z Oskara i raz jeszcze dziękujemy za Jego pracę… zwłaszcza, że debata odbywała się w wolne dni od nauki !!

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

W czwartek 5 listopada odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W szranki stanęło czworo kandydatów: Kamil Kochański, Michał Rogoziński, Małgorzata Świątkiewicz i Paulina Wielgosz.

      A oto ile otrzymali Waszych głosów:

1. Kamil Kochański: 55 głosów (43%)

2. Paulina Wielgosz: 31 głosów (24%)

3. Michał Rogoziński: 22 głosy (17%)

4. Małgorzata Świątkiewicz: 14 głosów (11%)

         Oddano pięć głosów nieważnych. Do głosowania przystąpiło 127 uczniów, co stanowi 76,6 % wszystkich uprawnionych do głosowania uczniów i 13 nauczycieli (54,16% uprawnionych).
GRATULUJEMY CZŁONKOM NOWEGO SAMORZĄDU!!!

SAMORZĄD SZKOLNY NA ROK SZKOLNY 2015/16:

Przewodniczący:                      Kamil Kochański 3e

Z-ca przewodniczącego:            Paulina Wielgosz 2e

Skarbnik:                                Michał Rogoziński 3e

SAMORZĄD – skład  sekcji >>>

Konkurs na dekorację sali z okazji Halloween
W konkursie z okazji Halloween 5 klas udekorowało swoje sale. Były to: 1e, 2e, 2r, 3e, 3rl. Dziękujemy im za udział w zabawie i poczucie humoru. "Najstraszniejszą" klasą w szkole została 3rl i jej sala nr 15. Czy to nie było do przewidzenia? Hi, hi...    Żartowaliśmy oczywiście. 

 

 

 

Dzień chłopaka
Ostatniego dnia września świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Dziewczyny przygotowały szkolną gazetkę z życzeniami dla chłopców. Tego dnia nie zabrakło również muzyki na przemian z wierszykami, które ubarwiły naszym kochanym facetom czas na przerwach. Na korytarzu stał manekin z życzeniami oraz każdy chłopak w naszej szkole, młodszy i starszy bez względu na wiek dostał coś słodkiego. Każdy z osobna i wszyscy razem usłyszeli życzenia od wspaniałych dziewczyn tej szkoły!

Konkurs:  "Rusz głową i kreatywnie wykorzystaj odpady!"
24 września rozstrzygnięty został konkurs na projekt dotyczący pomysłowego wykorzystania śmieci. Swoje prace złożyły dwie klasy: IE i IIIRL. Uczniowie obu klas wykazali się dużą inwencją twórczą w wykorzystaniu materiałów, które na co dzień wyrzucamy. Ponieważ każdy projekt był wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, nie wyłonino zwycięzcy. Obie klasy dostały nagrodę w postaci "dnia bez pytania". Dziękujemy za udział w konkursie!

 

ROK SZKOLNY 2014/15

Samorząd szkolny 2014/15:

  • Przewodnicząca: Paulina Dziadak (2 E)
  • Zastępca: Karolina Piskorz  (3 C)
  • Skarbnik: Wiktor Dworak (1 E)
  • Sekcja multimedialna: Łukasz Szymański (2 E) oraz Michał Rogoziński (2 E)

Plan pracy Samorządu Szkolnego na bieżący rok szkolny.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KRONIKA NASZYCH DZIAŁAŃ

NASTOLATEK W SAMORZĄDZIE

12 czerwca uczniowie klas I brali udział w warsztatach samorządowych„Nastolatek w samorządzie". Jest to projekt edukacji obywatelskiej realizowany przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m. st. Warszawy. Warsztaty samorządowe miały na celu zachęcenie młodzieży uczącej się w Warszawie, do działania i współdecydowania o swoim najbliższym otoczeniu - szkole, dzielnicy, mieście. Tematyka warsztatów obejmowała m.in.: samorządność uczniowską, działanie na rzecz społeczności lokalnej, możliwości wpływu młodzieży na działania miasta (konsultacje społeczne, budżet partycypacyjny). O działaniu i współdecydowaniu trenerzy opowiadali w ciekawej, atrakcyjnej formie, poprzez zabawę, z przykładami „z życia” i praktycznymi ćwiczeniami. Była to też wspaniała okazją do integracji zespołów klasowych, bo lepiej, łatwiej i szybciej działamy jeśli znamy ludzi z którymi się uczymy. Więcej>>>

 

AKCJA KORKI DLA WIKTORII SOLKI - FINAŁ

Nasza akcja zakończyła się dużym sukcesem. Tata Wiktorii był mile zaskoczony, gdy zobaczył ile nazbieraliśmy korków.  Drodzy uczniowie to głównie wasza zasługa W imieniu Wiktorii oraz jej taty, Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje za włączenie się w akcję. Razem możemy więcej !!! Sharing is caring

OTRZĘSINY 2014

4 listopada 2014 r. odbyły się w naszej szkole „otrzęsiny” klas pierwszych. Zabawę przygotowała klasa 2e oraz część uczniów z klasy 2rl pod czujnym okiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego. W przyjęciu „kociaków” (uczniów klas pierwszych) do społeczności szkolnej wzięli udział również zaproszeni nauczyciele, Pani Dyrektor, wychowawcy klas pierwszych i przedstawiciele starszych klas. Zgodnie ze szkolną tradycją uczniowie klas pierwszych zostali poddani kilku próbom, po których stali się „pełnoprawnymi” członkami społeczności szkolnej. Rywalizacji przyświecała zasada fair play. Każda klasa dzielnie dopingowała swoich kolegów i koleżanki biorących udział w zabawie. Odbyło się jedenaście konkurencji m.in.: quiz sprawdzający umiejętności obserwacji życia szkolnego, sprawdzone zostały umiejętności słuchowo-ruchowe w konkurencji tanecznej, umiejętności manualne w konkurencji na najlepszą karykaturę swojego wychowawcy, obieranie ziemniaków na czas bez użycia jakiegokolwiek sprzętu, styl i szyk zostały sprawdzone w konkurencji TOP SZPADEL.  Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja grupowa – karaoke oraz „językołamacz”.Po długiej i zaciętej rywalizacji tytuł "pierwsi z pierwszych" uzyskała klasa 1e! Gratulujemy! Bez względu na wynik obydwie klasy dzielnie przeszły „chrzest”. Z wielką przyjemnością witamy Was w Naszej Szkolnej Rodzinie!

żywa mumia z klasy... Zobacz więcej.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Dnia 31.10.2014r przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. W głosowaniu wzięły udział 124 osoby, które wybierały swoich przedstawicieli spośród 8 kandydatów. Wśród wszystkich głosów oddanych - 2 były nieważne. I miejsce zajęła Paulina Dziadak z klasy 2e, zaraz po niej uplasowała się Karolina Piskorz z klasy 3c, III miejsce zajął Wiktor Dworak z klasy 1e. Celem edukacyjnym zorganizowania wyborów było oswojenie uczniów z sytuacją głosowania, ponieważ wybory przedstawicieli, którzy sprawują władzę w naszym imieniu są wciąż najważniejszym mechanizmem demokratycznym. Nauczycielami nadzorującym przebieg wyborów byli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.

KONKURS  DEKOROWANIA SAL  Z OKAZJI "HALLOWEEN"

Dnia 31.10.2014r. w szkole odbyła się ocena dekoracji klas z okazji Halloween. Jury w składzie:

  1. Pani Dyrektor Halina Rogowska-Oktaba
  2. Dawid Szczucki 3C
  3. Aleksandra Laskowska 3C
  4. Paula Wielgosz 1E
  5. Cezary Kłobuszewski 1E

dokonało oceny przedstawionych dekoracji i wybrało najlepszą, najbardziej pomysłową oraz najstraszniejszą dekorację klasy. Udział wzięły cztery klasy 2E, 2RL, 1E oraz 1R.

Zwyciężyła klasa 2E!  Jury przyznało im maksymalną ilość punktów – 50.

Na drugim miejscu  klasa 2RL z wynikiem 45 pkt.

Na trzecim klasa 1E – 37 pkt.

Na czwartym klasa 1R – 19 pkt.

Zwycięzcom GRATULUJEMY!!!

Wszystkim klasom dziękujemy za wzięcie udziału, za wkład pracy, pomysłowość!

Zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych konkursach! Sprzyjają one integracji klas, rozwijaniu pomysłowości, dobrej zabawie! Najbliższe z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

 

DZIEŃ WIOSNY - ZABAWA W KOLORY ( pomysł klasa 1e)


 

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2013/14

Działania Samorządu:

30. X. 2013 r. Konkurs „Halloween”
Dzięki akcji Samorządu Szkolnego, z okazji święta Halloween, zorganizowano w naszej szkole konkurs na najlepszy wystrój sali oraz najlepsze przebranie uczniów. Rywalizacja była zacięta, wszyscy wykazali się dużą inwencja twórczą i pomysłowością.  Starania uczniów oceniała komisja w składzie: p.  dyr. Ewa Bielecka, p.  Halina Rogowska - Oktaba oraz przedstawiciele Samorządu Szkolnego,  która po przeliczeniu punktów za obie konkurencje, wyłoniła zwycięzcę – kl. IIIt.

16. X. 2013 r. - dzień klapka
Każdy z nas lubi  wygodę, dlatego też wychodząc naprzeciw uczniom i nauczycielom naszej szkoły, Samorząd Uczniowski ogłosił środę, 16.X.2013 r., dniem klapka w naszej szkole. Zwycięzcą okazała się klasa II c, w której najwięcej uczniów miało tego dnia klapki na nogach. Gratulujemy zwycięzcom, dziękując jednocześnie klasie III c za zaangażowanie w organizację konkursu, jak również Samorządowi  Szkolnemu wraz z opiekunem – p. Kamilą Szafrańską.

Plan pracy Samorządu Szkolnego 2013/2014      pobierz dokument »