Lekcja w PIE

17 października 2017 r. w godz. 10.30 -13.00 uczniowie klasy II e Technikum Ekonomicznego wraz z nauczycielem przedmiotów ekonomicznych - Ewą Mikłus wzięli udział w lekcji europejskiej w Punkcie Informacji Europejskiej (PIE) Europe Direct w Warszawie. Celem działania tej instytucji jest dostarczenie obszernej, fachowej wiedzy z zakresu funkcjonowania Unii Europejskiej – jej instytucji, budżetu, zasad zakładania firmy i poszukiwania swojego miejsca na rynku pracy oraz prawa europejskiego. Punkt Informacji Europejskiej jest zarządzany i współfinansowany przez Komisję Europejską, a jedną z najważniejszych usług świadczonych przez Europe Direct jest prowadzenie lekcji europejskich. Lekcja ,  w  której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, przeprowadzona była w niezwykle interesujący sposób według specjalnego, interaktywnego scenariusza. Prowadzący, oprócz teoretycznych wiadomości, przedstawił mnóstwo danych liczbowych, potwierdzających teorię, przedstawił również prezentację o historii UE i najważniejszych jej instytucjach. Uczniowie mogli również skorzystać z  materiałów dydaktycznych, przygotowanych przez PIE; otrzymali również obszerne, fachowe odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania, związane z obecnością Polski w UE.

FreshJoomlaTemplates.com