II Mokotowska Giełda Szkół Zawodowych


16 listopada 2016 r. w Zespole Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 odbyła się II Mokotowska Giełda Szkół Zawodowych . Celem giełdy było spotkanie przedstawicieli szkół zawodowych z gimnazjalistami, którzy są zainteresowani przyszłą nauką w technikum czy zasadniczej szkole zawodowej. Oprócz nas prezentowały się wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z naszej  dzielnicy. Giełda szkół zawodowych przyciągnęła ponad 200 uczniów z 10 mokotowskich Gimnazjów. Młodzież z mokotowskich szkół ponadgimnazjalnych w atrakcyjny sposób przybliżyła kierunki, specyfikę i klimat swoich szkół. Uczniowie gimnazjów mieli  możliwość zapoznać się z ofertą edukacyjną,  obejrzeć prezentacje,  wystąpienia, zadać  pytania, wysłuchać  porad i zebrać  niezbędne  informacje, aby podjąć  wkrótce decyzję dotyczącą dalszej nauki. Giełdę wizytowali :
- zastępca Burmistrza Dzielnicy Mokotów Pan Krzysztof Skolimowski
- inspektor Wydziału Oświaty i Wychowania Dzielnicy Mokotów Pan Jerzy Iwański
- przedstawiciel Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno - Społecznych i Szkoleń  Pani Beata Grzelak
- dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 7 Pani Maria Głodek
- dyrektorzy, nauczyciele i koordynatorzy  doradztwa zawodowego ze szkół i poradni.

FreshJoomlaTemplates.com