Szkoła Dialogu

28 września br. uczniowie klasy 3E wzięli udział w pierwszym spotkaniu w ramach programu edukacyjnego „Szkoła Dialogu”.  Program zostałprzygotowany i jest realizowany przez Fundację Forum Dialogu. Celem projektu jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju. W jego ramach uczniowie odkrywają  historię przedwojennej ludności żydowskiej w Warszawie oraz samodzielnie przygotowują  projekt, który ma na celu jej upamiętnienie. Podczas pierwszego  spotkania uczniowie poznawali religię i kulturę żydowską, odwiedzili synagogę Nożyków  przy ulicy Twardej i znajdujący się obok sklep z koszerną żywnością, Następnie młodzież zapoznała się z genezą świąt żydowskim.
21 października wzięli udział w grze miejskiej na terenie Muranowa, której celem było poznanie historii warszawskiego getta. Spotkanie zakończyło się projekcją filmu o Holocauscie w Żydowskim Instytucje Historycznym.

FreshJoomlaTemplates.com