Jesteśmy tym co jemy !

W dniu 11 października naszą szkołę odwiedziła dyplomowana dietetyczka dr inż. Katarzyna Kowalcze. Pani doktor, która posiada 23-letnie doświadczenie w pracy dietetyka (najpierw pracowała w Poradni Dietetycznej i Chorób Metabolicznych Szpitala MSW w Warszawie, a obecnie w Katedrze Dietetyki i Oceny Żywności Instytutu Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach) rozmawiała z uczniami czterech klas o prawidłowym żywieniu oraz o błędach, które często popełniają młode osoby nie zwracając uwagi na to, co jedzą i piją bądź ulegając sezonowym modom na odżywianie określonego typu (np. modna ostatnio dieta ketogeniczna). Pani doktor  wyjaśniła uczniom na czym polega właściwe odżywianie w wieku młodzieńczym i w jaki sposób wpływa ono na stan zdrowia w wieku późniejszym. Zwróciła również uwagę na to, jak ważne jest prawidłowe nawodnienie organizmu oraz jakie pokarmy wpływają na poprawę koncentracji, która jest bardzo przydatna w szkole. Cenne jest to, że nie zabraniała niczego, a jedynie wskazywała rozwiązania które powinno się stosować planując posiłki. Dziękujemy Pani doktor za poświęcony czas i rozmowę z nami. Liczymy też na kolejne spotkania. Pamiętajmy wszyscy – „ jesteśmy tym co jemy”.


FreshJoomlaTemplates.com